OFICIÁLNE: Aleña odchádza do Getafe

FC Barcelona a Getafe sa oficiálne dohodla na hosťovaní 23-ročného záložníka Carlesa Aleñu do konca sezóny 2020/2021.

FC Barcelona taktiež v tlačovej správe uviedla, že celú zodpovednosť hráčskeho platu má prevziať klub z predmestia Madridu. Celá zmluva údajne neobsahuje možnosť odkúpenia 23-ročného záložníka.
V tejto sezóne Carles odohral iba 5 zápasov. Na ihrisku bol konkrétne iba 170 minút. V Getafe sa Carles Aleña stretne so svojím priateľom, a to konkrétne s Markom Cucurellom.

Niektoré správy tvrdia, že práve José Bordalas bol ten kto Aleñu presvedčil, aby si išiel zahrať do iného tímu. Keďže Carles Aleñu opustí Katalánsko na určitú dobu, teda do konca sezóny, tréner FC Barcelona bude mať v strede poľa na výber z týchto možností: Sergi Busquetsa, Frenkie de Jonga, Miralema Pjanića a Matheusa Fernandesa. Ak máme rátať aj stredopoliarov, tak to je Pedri, Riqui Puig a Sergi Roberto, ktorý je ale momentálne stále zranený.

zdroj www.fcbarcelona.com www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com