OFICIÁLNE: Álex Collado prestupuje na hosťovanie do Elche

Oficiálna stránka Katalánskeho klubu FC Barcelona v priebehu dnešného dňa na svojich sociálnych sieťach informovala o zapožičaní Álexa Collada do Elche.
23-ročný záložník bude v Elche hrať do 30. júna 2023 a klub nemá možnosť odkúpiť hráča. Fabrizio Romano informuje, že Elche Barcelone bude platiť 50% Španielskeho platu.

Záložník do Barcelony prišiel v lete v roku 2010, keď mal iba jedenásť rokov. Prešiel všetkými mládežníckymi sekciami La Masie a od sezóny 2018/19 bol súčasťou Barcelony B, ktorej bol v sezóne 2020/21 prvým kapitánom.

Álex Collado v prvom tíme FC Barcelona debutoval za prítomnosti trénera Ernesta Valverdeho. Bolo to konkrétne v 36. kole LaLigy v sezóne 2018/19 proti Celte Vigo.

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: sport.es