OFICIÁLNE: Andrés Iniesta opúšťa Vissel Kobe

Oficiálna stránka Japonského klubu Vissel Kobe dnes informovala, že Španielsky záložník Andrés Iniesta opusti futbalový klub Vissel Kobe v polovici aktuálnej sezóny Jleague.

Andrés Iniesta svoj posledný zápas za Japonský klub odohrá 1. júla proti Consadole Sapporo na štadióne Noevir. Do dnešného dňa za spomínaný klub odohral 133 zápasov, v roku 2019 vyhral Cisársky pohár a v roku 2020 Japonský superpohár.

Andrés Iniesta ubezpečil svojich fanúšikov, že vo futbalovej kariére bude naďalej pokračovať. “Myslím si, že sme si vždy predstavovali, že tu budem do dôchodku, bolo to želanie všetkých.” Prezradil Iniesta s plačom na tlačovej konferencii. “Stále chcem hrať a súťažiť. Rozhodnutie odísť padlo po vzájomnej dohode s klubom po tom, čo som si uvedomil, že priority trénera sú iné.”

Záložník odpovedal novinárom aj na otázku o návrate do Barcelony. “Rád by som sa v určitom momente svojho života vrátil, ale k tomu je ešte ďaleko. V prvom rade dúfam, že Xavi bude trénerom dlhé roky, to by bola skvelá správa pre futbal,” dodal.

Hráč priznal, že príchod do Japonska “bol jedným z najlepších rozhodnutí v jeho živote.” A prezradil, že so svojim klubom zažil veľmi “príjemné chvíle,” ale aj “niekoľko veľmi ťažkých”, ako napríklad minulú sezónu, keď tím strávil väčšinu sezóny na zostupových miestach.”

Foto: twitter.com/Fabrizio Romano