OFICIÁLNE: Barcelona podpísala Lucasa Romána do mládežnického klubu

Katalánsky klub FC Barcelona v priebehu včerajšieho večera oficiálne oznámil prestup Argentínskeho útočníka Lucasa Romána z klubu Ferro Carril Oeste do Barçy Atlétic. 18-ročný hráč podpísal zmluvu do 30. júna 2026 s výpovednou klauzulou v hodnote 400 miliónov eur.

Román podpísal zmluvu v spoločnosti člena predstavenstva zodpovedného za mládežnícký futbal Joana Soleta a riaditeľa tejto sekciu klubu Josého Ramona Alexanca. Vo vyhlásení klubu neuvádza prestupovú hodnotu, no podľa denníku Marca Katalanci zabezpečili 85% práv na hráča za 1,2 milióna eur. V prípade splnenia určitých cieľov by sa táto suma mohla navýšiť o 3,8 milióna eur.

Román je odchovancom klubu Club Ferro, kde počas minulej sezóny odohral 27 zápasov, v ktorých strelil tri góly a pridal jednu asistenciu. Argentínčan je pozoruhodný svojou všestrannosťou, pretože môže hrať ako hrotový útočník, krídelník alebo dokonca aj ako stredopoliar. Román bol menovaný aj do mládežníckych tímov Albicelestes do 13, 15, 17 a nedávno aj 20 rokov.

Zdroj: mundodeportivo.com, fcbarca.com
Foto: twitter.com/Roy Nemer