OFICIÁLNE: Barcelona predala 25% práv Barça Studios za 100 miliónov eur

Prezident Katalánskeho klubu FC Barcelona Joan Laporta aktivoval tretiu “páku” predajom Barça Studios za 100 miliónov eur.

Pri príležitosti prezentácie 23-ročného obrancu Julesa Koundého prezident Barcelony Joan Laporta počas tlačovej konferencie dostal od jedného z novinárov otázku o finančnej situácii Katalánskeho klubu po výdatných nákupoch na prestupovom trhu. Na túto otázku prezident klubu Joan Laporta veľmi nečakanie odpovedal, že Barcelona predala 25% akcií Barça Studios spoločnosti Socios.com za 100 miliónov eur. Predtým klub o tejto príležitosti nevydal žiadne oficiálne oznámenie, hoci niektoré Španielske média o tejto veci informovali.

Po krátkom čase iný novinár požiadal prezidenta o vysvetlenie. Joan Laporta potvrdil, že bola dosiahnutá dohoda o predaji 25% akcii Barça Studios za 100 miliónov eur. Hoci počas posledného stretnutia socios im bola umožnená až 49%, nuž rozhodli sa predať len 25% spoločnosti Socios.com.

V súčastnosti so spoločnosťou Socios.com spolupracujú kluby ako napríklad:  FC Barcelona, Inter, Miláno, Arsenal, Manchester City, Juventus, Galatasaray, Valencia, Atlético, AS Rím či Legia Varšava a samotný hráč Lionel Messi.

Foto: klubfcbarcelona.sk