OFICIÁLNE: Barcelona v EL Clásicu bude v špeciálnych dresoch

Katalánsky klub FC Barcelona v priebehu dnešného dňa na svojich sociálnych sieťach oznámil, že počas nedeľnajšieho EL Clásica bude na prednej strane dresu zobrazené logo speváka Drakea. Po prvýkrát v histórii klub v spolupráci so Spotify nahradí logo svojho sponzora logom umelca.

Jednou z hlavných myšlienok spolupráce FC Barcelona a Spotify je spojiť futbal a hudbu s cieľom spojiť sa s novým publikom po celom svete, pretože obe majú schopnosť spájať ľudí a vzrušovať fanúšikov. V nedeľu v El Clasico hráči Barcy po prvýkrát vstúpia na ihrisko v drese s logom medzinárodne uznáveného umelca – rappera a speváka Drakea, víťaza 4 cien Grammy a prvého, ktorý prekonal hranicu 50 miliárd prehratí na Spotify.

Krátke vyhlásenie viceprezidenta pre marketingovú oblasť FC Barcelona Juli Guiu:
“Naše partnerstvo so Spotify presahuje bežné obchodné vzťahy. Ako sme už pri mnohých príležitostiach uviedli, ide o strategický vzťah, prostredníctvom ktorého sa snažíme prepojiť dva svety, ktoré dokážu vyvolať emócie, a to hudbu a futbal. Táto iniciatíva je ďalším príkladom tejto túžby a inovatívneho ducha našej spolupráce. Prvýkrát v našej histórii nahrádzame meno nášho hlavného partnera na prednej strane dresu s logom medzinárodne uznávaného umelca Drakea, držiteľa 4 cien Grammy a rekordéra v rôznych kategóriách, ktorý sa stal prvým umelcom s 50 miliardami prehratí na Spotify. Táto iniciatíva ukazuje náš potenciál stať sa jedinečnou platformou, ktorá ponúka zážitky, ktoré nám pomôžu priblížiť sa naším fanúšikom a zároveň osloviť nové publikum po celom svete.”

Vyjadrenie Marca Hazana, viceprezidenta pre spoluprácu Spotify:
“Boli sme naozaj nadšení, že môžeme osláviť jednou z najväčších hier roka a osláviť Drakeov medzník ako prvého umelca, ktorý dosiahol 50 miliárd prehratí. Vždy sme hovorili, že chceme, aby toto partnerstvo bolo oslavou fanúšikov, hráčov a umelcov na globálnej scéne – a neexistuje väčšie pódium ako El Clásico.”

Kto je vlastne Draken?
Draken celým menom Aubrey Drake Graham, je Kanadský spevák, rapper a herec. Jeho počiatočná sláva je spôsobená jeho úlohou v Kanadskom seriály pod názvom “Degrassi: The Next Generation” zo začiatku roka 2000. Neskôr v roku 2010, sa stal známy jeho aspekt ako rapper. Jeho debutový album pod názvom “Thank Me Later” dosiahol číslo 200 v rebríčku Billboard v Spojených štátoch.

Zdroj: fcbarcelona.com, marca.com, twitter.com/FC Barcelona, fcbarca.com
Foto: twitter.com/FC Barcelona