OFICIÁLNE: Coutinho prestupuje do Aston Villy

V priebehu včerajšieho večera oficiálna stránka Katalánskeho klubu FC Barcelona na svojich sociálnych sieťach informovala, že sa dohodla o trvalom prestupe 29-ročného stredopoliara Philippa Coutinha.

FC Barcelona a Aston Villa dosiahli dohodu o prestupe Brazílčana Philippa Coutinha za 20 miliónov eur. K doložke klub ešte pridal 50% klauzulu, v prípade ďalšieho predaja . Klub poďakoval Coutinhovi za jeho nasadenie a zaželal mu ďalšie úspechy v budúcnosti. 29-ročný hráč podpísal zmluvu s Aston Villa do roku 2026.

Philippe Coutihno do Barcelony prišiel v januári v roku 2018 z Liverpoolu. Čiastka prestupu nebola zverejnená, no niektoré média informovali o 120 miliónov eur + 40 miliónov v premenných. Brazílčan v Barcelone odohral 106 zápasov, strelil 25 gólov a pripísal si 14 asistencii.

Radosť z predĺženia zmluvy neskrýval ani tréner Aston Villy Steven Gerrard: “Je to veľká posila pre Aston Villu. Phil je príkladný profesionál a jeho vplyv na tím je od januára, keď sa pripojil, veľmi výrazný. Vzhľadom na to, ako sa správa na ihrisku i mimo neho, je cenným vzorom pre mladších hráčov, ktorí môžu s jeho skúsenosti len ťažiť.”

K prestupu sa vyjadril aj samotný hráč Philippe Coutinho: “Som veľmi šťastný z podpísania kontraktu a teším sa na budúcnosť. Tomuto tímu pevne verím a myslím si, že v ďalších súťažiach zažijeme veľké veci. Veľmi chcem, aby sa už začala ďalšia sezóna.”

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: twitter.com/FC Barcelona