OFICIÁLNE: Héctor Bellerín prestupuje do Sportingu

Oficiálna stránka Katalánskeho klubu FC Barcelona počas včerajšieho večera tesne pred polnocou informovala, že sa dohodla so Sporting Clube de Portugal na prestupe hráča Héctora Bellerína.

FC Barcelona by chcela verejne vyjadriť svoju vďaku Bellerínovi za jeho nasadenie a obetavosť a zaželať mu všetko najlepšie do budúcnosti. Prestupová suma nie je známa, no podľa posledných správ Portugalský klub Barcelone zaplatí 1 milión eur fixne a 1 milión eur v premenných. Okrem toho si Barcelona mala zabezpečiť percento v prípade budúcich predajov hráča.

Sedem zápasov v prvom tíme
Obranca Héctor Bellerín odohral za prvý tím sedem zápasov. Vedenie Barcelony príchod hráča oznámila v lete v roku 2022 po tom, čo opustil klub Premier League Arsenal, ako voľný hráč.
Bellerín svoj prvý debut v prvom tíme zažil 10. septembra pri výhre 4:0 na ihrisku Cádizu.

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, twitter.com/FC Barcelona
Foto: sport.es