OFICIÁLNE: International champions club je zrušený

Kvôli koronavírusu je zrušený ďalší futbalový turnaj. Tentokrát ide o International Champions Cup, ktorý sa mal pôvodne hrať v lete v Amerike.

Už vo februári boli prvé stretnutia ICC, ktoré sa mali hrať v Singapure boli zrušené. V konečnom dôsledku sa nebude hrať žiaden turnajový zápas. Organizátor turnaja, skupina Revelent Sport toto rozhodnutie oznámil na Twitteri.

“Najdôležitejšie je pre nás zdravie hráčov, trénerov aj fanúšikov. Nedostatok istoty pokiaľ ide o zrušenie nutnosti spoločenskej izolácie a takisto kedy budú obnovené súťaže na svete vedú k tomu, že odohranie tohtoročnej edície International Champions Cup je nemožné. V roku 2021 sa pokúsime vrátiť so zápasmi najlepších európskych klubov v Amerike a v Ázii.”

Jedným z najdôležitejších stretnutí tohtoročného ICC malo byť stretnutie medi Real Madrid a Barcelonu. Hoci dátum a miesto tohto zápasu nebol ešte oficiálne stanovený, ale s najväčšou pravdepodobnosťou tento zápas sa mal odohrať v Las Vegas. Kluby kvôli zrušeniu tohto turnaja môžu prísť približne o 15 miliónov eur.

zdroj www.fcbarca.com
foto twitter