OFICIÁLNE: Ivan Rakitić odchádza do FC Sevilla

FC Barcelona a FC Sevilla dospeli k dohode vo veci transferu 32-ročného záložníka Ivana Rakitića. Andalúzania za prestup zaplatia 1,5 miliónov eur + 9 miliónov eur na bonusoch.

Vedenie Barcelony sa verejne poďakovala Chorvátovi za všetko, čo pre klub urobil. Barcelona mu želá veľa šťastia a veľa úspechov v živote. Rozlúčkový ceremoniál spolu s tlačovou konferenciou sa bude konať 2. septembra od 11:00.

6 rokov a 13 trofejí

Ivan Rakitić odchádza z Barcelony po šiestich nesmiernych úspešných rokoch, počas ktorých zohrával v mužstve kľúčovú úlohu a vybojoval 13 titulov:

1x Liga Majstrov
4x La Liga
1x Klubové Majstrovstvá
1x Europský superpohár
2x Španielský superpohár

Chorvát sa k Barcelone pripojil v roku 2014 a v mužstve nosil dres s číslo 4. Veľmi rýchlo sa stal stálym členom základnej zostavy Barcelony.
Ivan Rakitic sa stal hráčom spoza španielských hraníc so štvrtým najvyšším počtom odohraných zápasov v drese Blaugranas po Messim, Alvesovi a Mascheranovi.

Univerzálny, tvrdo pracujúci stredopoliar so skvelým čítaním hry, odchádza z klubu po 310 odohraných hier oficiálnych zápasov, v ktorých nastrieľal 36 gólov a na ďalších 40 prihral. Najpamätnejším presným zásahom je ten s finále Ligy Majstrov v Berlíne z roku 2015, do siete Juventusu.

zdroj wwww.fcbarcelona.com, www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com www.fcbarcelona.com