OFICIÁLNE: La Liga podala sťažnosť na Barcelonu za rasistické nadávky na adresu Viniciusa

Podľa najnovších informácii, LaLiga vydala oficiálne vyhlásenie v ktorom uviedla, že samotná liga nahlásila súdu rasistické nadávky na adresu Viniciusa od fanúšikov, ktorí sa minulú nedeľu zhromaždnili na Camp Nou počas El Clásica.

“V súvislosti s udalosťami, ktoré sa odohrali počas zápasu FC Barcelona – Real Madrid, v ktorom bolo opäť spozorované neprijateľné rasistické správanie voči Viniciusovi Jr., La Liga podala na inštrukčný súd v Barcelone trestné oznámenie za rasisické urážky.”

“Toto je už ôsma sťažnosť, ktorú LaLiga podala príslušným orgánom v súvislosti s urážkou rasy voči Viniciusovi Jr.”

“Okrem toho, s cieľom urýchliť proces identifikácie, LaLiga spustila kanál sťažností prostredníctvom odkazu na webovej stránke LaLiga, aby fanúšikovia, ktorí môžu mať informácie alebo akékoľvek indície o totožnosti páchateľov, mohli s Laligou kontaktovať a poskytnúť potrebnú identifikáciu na podanie príslušných sťažnosti.”

“Pripomíname, že prostredníctvom e-mailu stoprocismo@laliga.es, ako aj telegramového kanála @StopRacismoLaLiga, môže každý fanúšik kontaktovať LaLigu a nahlásiť alebo poskytnúť informácie o akomkoľvek rasistickom správaní.”

Foto: klubfcbarcelona.sk