OFICIÁLNE: Marc-André ter Stegen sa nezúčastní Ligy národov

Brankár prvého tímu Katalánskeho klubu FC Barcelona Marc-André ter Stegen v priebehu včerajšieho dňa spolu s Nemeckou reprezentáciou oznámil, že sa v júni nezúčastní zápasov Ligy národov, pretože hráč potrebuje pauzu.

Obe strany sa dohodli, že Nemecký hráč Ter Stegen si vezme voľno, čo by sa mu hodilo aj v rámci zimných MS. Vďaka tejto pauze vynechá zápasy za repre proti Taliansku, Anglicku a Maďarsku, aj keď je pravda, že ho tréner na tieto zápasy vôbec nemusel povolať.

Marc-André ter Stegen sa vyjadril na svojich sociálnych sieťach: “Vždy som veľmi spokojný s reprezentáciou a s každým povolaním. Po troch sezónach hry nepretržite, potrebujem oddych. Generálny manažér ma podporuje a súhlasí so mnou.”

Slová Hansiho Flicka: “Marc a ja sme obšírne diskutovali o jeho osobnej situácii v národnom tíme a FC Barcelona. Je to jeden z najlepších brankárov na svete. Pre zranenie nemal posledné roky dovolenku, keďže sa zotavoval. Tento rok je dôležité, aby si mohol oddýchnuť od zápasov a tréningov.”

Brankár prvého tímu FC Barcelona odohral v tejto sezóne už 46 zápasov a na ihrisku strávil 4 200 minút.

Foto: twitter.com/barcacentre