OFICIÁLNE: Memphis Depay prestupuje do Atlética Madrid

Oficiálna stránka Katalánskeho klubu FC Barcelona v priebehu dnešného dňa informovala o dohode medzi Atléticom Madrid a FC Barcelonou o prestupe Holandského útočníka Memphisa Depaya.

Holanďan prestúpil do Atlética Madrid za 3 milióny eur plus 1 milión v premenných. Zmluva stanovuje uzatvorenie prednostnej a nepovinnej opcie na kúpu Yannicka Carrasca. O konkrétnej sume klub neinformuje, ale média odhadujú približnú sumu vo výške 20 miliónov eur.

Vedenie Barcelony poďakovalo Memphisovi Depayovi za jeho odhodlanie a želá mu veľa úspechov v budúcnosti. Aktuálna zmluva Depayovi s Atléticom Madrid platí do 30. júna 2025. Veľmi veľkou zaujímavosťou je fakt, že Atlético Madrid vo svojom oznámani neinformoval o možnosti kúpy Carrasca. Podľa Toniho Juanmartiho z Relevo sa Madridský klub domnieva, že ide o nezávislú operáciu.

Memphis Depay sa k Barcelone pripojil v lete v roku 2021 po vypršaní zmluvy v Lyone. Za Katalánsky klub odohral 42 zápasov, v ktorých sa mu podarilo streliť 14 gólov a pridať dve asistencie.

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, twitter.com/FC Barcelona
Foto: twitter.com/Atlético de Madrid