OFICIÁLNE: Riqui Puig prestupuje do LA Galaxy

Oficiálna stránka Katalánskeho klubu FC Barcelona v priebehu dnešného večera na svojich sociálnych sieťach oznámila prestup mladého záložníka Riquiho Puiga do klubu Los Angeles Galaxy. Barcelona si vyhradzuje právo na spätnú kúpu hráča a 50% z budúceho predaja hráča.

Riqui Puig do Katalánskeho klubu prišiel v roku 2013 z Jábac Terrasa ako hráč do 16 rokov. Po tom, čo presadil v La Masia, debutoval v prvom tíme 5. decembra v roku 2018 proti Cultural Leonesa na Copa del Rey. Veľmi veľkou zaujímavosťou je fakt, že do tohto zápasu vstúpil ako náhradnik a podarilo sa mu prihrať na gól Denisa Suareza.

V sezóne 2020/2021 sa stal riadnym členom seniorského kádra, odohral spolu 57 zápasov a podarilo sa mu streliť dva góly.

Riqui Puig sa všetkým jeho priaznivcom poďakoval na svojej sociálnej sieti  instagram:

“Dnes musím povedať zbohom vám všetkým, môjmu domovu, mojim farbám, časti môjho života.”

“Pochádzajúc z “culé” rodiny by som si nikdy nepomyslel, že raz budem hrať na Camp Nou. Vďaka práci a oddanosti sa moje detské sny stali skutočnosťou. Som hrdý povedať, že som dosiahol svoj najväčší sen.”

“Chcel by som povedať fanúšikom, že som cítil vašu podporu každú minútu v tomto drese.”

“Beriem si so sebou veľa spomienok, špeciálnych chvíľ a magických nocí, na ktoré nikdy nezabudnem. Ďakujem klubovému personálu, spoluhráčom a technickému personálu za neustály tréning a pomoc počas všetkých rokov. Všetci robíte tento klub veľkým.”

“Teraz je čas začať nové vzrušujúce dobrodružstvo, ktoré bude výzva dať zo seba všetko.”

“Ďakujem za všetku podporu, ktorú viem, že mi budete dávať v tejto novej časti môjho života.”

“VISCA BARÇA!! 💙❤️”

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa R I C A R D P U I G (@riquipuig)

Zdroj: fcbarcelona.com, instagram.com/Riqui Puig