OFICIÁLNE: Sergio Agüero odchádza do dôchodku

Zdieľať:

Oficiálna stránka katalánskeho klubu FC Barcelona v priebehu dnešného dňa odvysielala na Camp Nou tlačovú konferenciu, v ktorej Sergio Agüero oficiálne potvrdil svoj odchod do dôchodku.

Argentínsky útočník Sergio Agüero oznámil koniec svojej profesionálnej futbalovej kariéry. 33-ročnému útočníkovi sa podarilo streliť 436 gólov v 802 zápasoch, 23 gólov za Atlético Independiente, 101 za Atlético Madrid, 260 za Anglický klub Manchester City a za Katalánsky klub FC Barcelona strelil jeden gól. Sergio Agüero strelil aj góly za národný tím Argentíny (9 za mládežnícky tím a 42 ako plnohodnotný reprezentant)

FC Barcelona
Na vytváranie ďalších rekordov s katalánskym klubom FC Barcelona Argentínčan nemal dostatok príležitosti, keďže, ako hráč Barcelony sa stal 31. mája 2021, hoci dohoda medzi Barcelonou a Sergiom Agüerom nadobudla platnosť až 1. júla 2021.

Argentínčan debutoval 17. októbra proti Valencii a za Barcelonu odohral iba päť zápasov. Jeho finálovým zápasom bol Španielsky klub Alaves, v ktorom ho v prvom polčase museli vystriedať, pretože pociťoval problémy na hrudníku, kde bol následne prevezený do nemocnice na kardiologické vyšetrenie, ktoré poukázali na srdcovú arytmiu.

 

V mene celej stránky Klub FC Barcelona ti želáme všetko len to dobre.

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: twitter.com/Barça Brasil

Peter
Sledujte ma