OFICIÁLNE: Victor Valdes už nie je koučom mládežníckeho tímu

Včera FC Barcelona na svojich stránkach oznámila, že Victor Vladés opúšťa Barcelonu
Veľkou zaujímavosťou je, že Victor Valdés v Juvenile vydržal len 80 dní…

Toto riešenie sa očakávalo od koncom minulého týždňa. Podľa španielskych médií došlo v piatok k výraznej výmene medzi režisérom Patricom Kluivertom a Victorom Valdesom.
Victor Valdes mal možnosť rozlúčiť sa s tímom v sobotu, kde odohral aj svoj posledný zápas s Gimnastikom. Jeho nástupom bude Franc Artigo, ktorý do teraz viedol Juvenil B

Dôvody k odchodu sú zrejme jasné
Katalánsky denník Mundo Deportivo opísal 14 incidentov týkajúcich sa Victora Valdésa. My Vám teraz vypíšeme 10 incidentov, ktoré katalánsky denník spomínal.

1. Rozdiely v taktickej vízii
Medzi trénerom Victorom Valdésom sa veľmi diskutovalo o taktike hráčov, za ktorú bol zodpovedný. Victor Valdés nepoužíval taktiku len 4-3-3, ale aj ďalšie iné taktiky.

2. Žiadna dohoda s vedením klubu
Medzi Valdésom a najdôležitejšími ľuďmi v klube neexistuje žiadna dohoda a zdá sa, že sa aktuálna situácia len zhoršuje.
Bývalý brankár sa stále sťažuje, že Barcelonské úrady príliš zasahujú do jeho práce. Na druhej strane vedenie sa domnieva, že musia stanoviť určitého pravidla pre trénerov.

3. Vzťah s inými trénermi
Pred dvoma týždňami sa tréner Victor Valdes nezúčastnil pri spoločnom posedení všetkých trénerov mládežnickýh tímov v La Masia. Victor sa ani nevyjadril prečo sa nezúčastnil tohto posedenia.

4. Neprítomnosť v odbornej príprave
Victor Valdésa sa nezúčastnil školenia s Paco Seirul.lo, novou osobnou zodpovednosťou za metodológiu v La Masia. Na školení boli všetci okrem Vladésa.

5. Konflikt v Holandsku
Valdés sa rozhodol, že jeho tím sa nebude prezentovať na treťom mieste zápas na Youth Otten Cup v presuse, pretože nebol spokojný s organizáciou udalosti. K tomu dodal len to, že jeho hráči nemali dostatok odpočinku a práve preto sa obáva, aby sa nezranili.

6. Oneskorenie a ospravedlnenie klubu
V stredu Victor Valdés vynechal zápas medzi Barcelonou a Interom v Lige mládeže UEFA. UEFA chcela za toto klub potrestať, ale nakoniec k tomu nedošlo, keďže klub vysvetlil aktuálnu situáciu a ospravedlnil sa.

7. Verejná diskusia so zamestnancom klubu
Victor Valdés za prítomnosť novinárov rokoval s tlačovým riaditeľom FC Barcelona… Začal sa sťažovať na stretnutia so zástupcami médií.

8. Nedostatočná koordinácia s Barcou B
Victor Valdes odložil tréning mladistvých A na popoludnie, takže hráči nemôžu trénovať s Barcelonou B.

9. Hádka s Patrickom Kluivertom
Po porážke Inter v mladežníckej lige UEFA mnoho ľudí z klubu spochybnilo vedenie… Patrick Kluivert sa stretol s trénerom, medzi ktorými vyviazol jasný argument.

10. Verejná kritika klubu
Victor Valdes neberie tím na zápasy mládežníckej ligy UEFA, ako to bolo zvykom posledných dvoch sezónach.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.as.com