OFICIÁLNE: Voľby prezidenta FC Barcelona sú odložené

FC Barcelona oficiálne oznámila, že prezidentské voľby, ktoré boli plánované na 24. Januára sa budú bohužiaľ odkladať na iný termín vopred určený. Nový termín prezidentských volieb nebol ešte určený.

Oficiálne oznámenie klubu:
V piatok 15. Januára sa Katalánske úrady FC Barcelona zišli na diaľku, aby určili podrobnosti volieb rady a prezidenta v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

Vláda v priebehu rokovania oznámila klubu, že za z účastnej epidemickej situácie nemôžu dovoliť pohyb socios medzi obcami, ak v ich obci nie je žiadna volebná miestnosť. To by znamenalo, veľký pohyb po území.

Klub uviedol, že je nemožné zorganizovať voľby v plánovanom termíne a s prevládajúcimi obmedzeniami súvisiace s pandémiou, takže voľby sa budú musieť odložiť.

Klub požiadal Katalánske úrady, aby zvážili zmenu súčasného zákona o športe, aby sa v novom termíne umožnilo hlasovanie poštou. Úrady sľúbili, že si celý tento návrh dôkladne preštudujú.

Dnešného stretnutia sa zúčastnili Katalánske orgány: Meritxel Masó, Marco Ramentol, Beth Abad, Gerard Figueras a z FC Barcelona: Carles Tusquets, Joan Manuel Trayter a Oscar Grau. Prítomní boli aj ďalší zástupcovia oboch strán.

zdroj www.fcbarcelona.com www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com