Oscar García: Nikdy som si nepredstavoval, že by som debutoval v Camp Nou ako tréner

Zdieľať:

Pred zajtrajším stretnutím s Barcelonou sa na tlačovej konferencii zúčastnil tréner Celty Vigo Oscar García

Zoznam vymenovaných hráčov
“Je to ľahké, budu hrať všetci hráči, Iker Losada a traja brankári.”

Čas sa pripraviť na zápas
“Samozrejme, že nám to nestačilo, nie som ešte čarodejník. Za tie tri dni nemôžem zvládnuť zase všetko čo je v mojich silách. Začali sme pracovať na niektorých aspektov. Je ešte potrebné získať viac práce, takže tento týždeň a nasledujúci týždeň budeme na sebe pracovať. Za tie posledné tri dni sme vykonali veľmi veľa práce, a práve preto by som chcel, aby táto práca bola viditeľná v Camp Nou.”

Cítiť
“Je viac než isté, že FC Barcelona bude mať väčšiu šancu vyhrať a to najme kvôli poslednými výsledkami. Hráme však naše stretnutie, pokúsime sa získať veľa dôvery. Hráči to musia dostať späť, je to pre nich veľmi dôležité, uvidíme či nám tento zápas pomôže. Samozrejme tri dni nie je veľa, ale už sme urobili prvé kroky. Vieme, kde ideme, kam ideme, s kým budeme hrať, v akej situácii sa momentálne Barcelona nachádza a vieme čo sme my. Pokúsime sa vyhrať.”

Systém
“V sobotu zistíme všetko… Nemôžeme to odhaliť presne, nemôžeme povedať kto bude hrať. Slavia hrala jasne, ale každý jeden tím je iný a má hráčov s iným profilom. Barcelona tiež vytvára príležitosti, nemyslím si, že existuje jeden jasný systém, ktorý by umožnil skutočne uškodiť Barcelone. Keby to tak naozaj bolo, tak by to každý kopíroval. Môžete hrať krásny zápas a potom príde Messi a urobí niečo úžasne. Je to najlepší hráč na svete. O zápase sa môže rozhodnúť kedykoľvek, ale sústredíme sa predovšetkým na seba”.

Horšie výsledky
“Pokúsime sa na tomto pracovať, je to niečo čo by sme chceli zmeniť čo najskôr, tím technickej kvality nemôže byť v zostupnej zóne. Futbal je duševný… Ak sa nachádzate v dolnej časti tabuľky, musí to byť dôvod, chýba vám veľa prvkov, ktoré musíte čím skôr opraviť.”

Nálada hráčov pred zápasom
“Vidím, že sa hráči chcú učiť, niektoré nápady už predstavili iní tréneri, ktorí boli v klube. Ostatné koncepty sú zase nové, ale futbalisti chcú neustále pracovať, bojovať a radovať sa svojím fanúšikom. Vieme, kam ideme, proti komu budeme hrať, ale musíme sa sústrediť na seba a nie na výsledok, napriek tomu si myslíme, že sa o víťazstvo postaráme.”

Prispôsobenie
“Musím sa prispôsobiť hráčom, ktorých mám, tiež to musia urobiť, pretože každý jeden tréner má svoje metódy, ktoré používa. Keď sa tréner zmení, hráči sa neustále učia. Obidve strany si na to musia zvyknúť”

Debut
“Nikdy som si nepredstavoval, že by som debutoval v Camp Nou ako tréner, ale stalo sa to, bolo to pre mňa jedinečné miesto, strávil som tu polovicu svojho života na tomto štadióne.”

Zmeny v Barcelone
“V tejto aktuálnej sezóne je podľa môjho názoru najväčšou zmenou De Jong, je to pomocník odlišný od tých ktorí boli predtým. Niekedy môže hrať Busquets… Griezmann môže dať tímu veľa nových vecí. Nemyslím si, že hrajú úplne inak ako minulý rok.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.mundodeportivo.com

Peter
Sledujte ma