Oscar Mingueza: Budeme bojovať o všetky možné trofeje

Po včerajšej remíze proti Alaves sa pred média postavil Oscar Mingueza.

Vytvorili ste si veľa šancí, ale lopta nechcela padnúť do brány
“Áno. Dobre vieme, že strieľať góly nie je úplne jednoduché. Musíme si vytvárať šance. Som, ale presvedčený, že sa nám v tomto bode podarí zlepšiť. Pokiaľ nabehneme na sériu zápasov, kde strelíme viac gólov, potom výhry prídu.”

Čo po Vás chcel váš nový tréner?
“Každý tréner má svoju vlastnú mentalitu a víziu hry. Na hlbšiu spoluprácu sme ešte nemali veľa času, ale to, že po tých akciách nepadli góly, to je chyba len nás hráčov. To my ich musíme využívať a premieňať ich na góly.”

Fanúšikovia v poslednej dobe nie sú optimistickí. Čo by si im odkázal?
“Majú sa rovnako zle ako my, pretože situácia, v ktorej sa nachádzame, je ťažká. Žiadame ich len o to, aby nás aj naďalej podporovali. Musíme držať spolu. V poslednom zápase proti Realu boli fanúšikovia skvelí, rovnako tak aj dnes. Som presvedčený, že s ich podporou a našou tvrdou prácou sa nám v ďalších zápasoch podarí dosiahnuť víťazstva. Budeme bojovať o všetky možné trofeje.”

Teraz vás čaká ťažký zápas v Kyjeve. Nebude ľahké im čeliť, keď ste Alavés neporazili. Čo musíte urobiť, preto, aby ste vyhrali?
“Vieme, že je to veľmi dôležitý zápas a potrebujeme získať tri body. To je jediná možnosť, ako a naďalej veriť v postup. Chceme sa predviesť z tej najlepšej stránky, ukázať tímového ducha. O postup budeme bojovať do posledného zápasu.”

Foto: fcbarcelona.com