Oscar Mingueza: Som veľmi vďačný Ronaldovi Koemanovi za to, čo pre mňa urobil

Oscar Mingueza proti Espanyolu neukázal veľmi dobrú stránku. Odchovanec katalánskeho klubu po stretnutí priznal, že víťazstvo v derby obzvlášť poteší a vyjadril sa aj k vlastnému komentáru na bývalého trénera Ronalda Koemana, ktorý bol podľa neho zle interpretovaný.

Víťazstvo napriek utrpeniu
“Víťazstvo proti Espanyolu vás vždy naplní hrdosťou. Od malička boli zápasy proti nim veľmi dôležité. Takéto víťazstva veľmi potešia, najmä na Camp Nou s našimi fanúšikmi. V tejto ceste musíme naďalej pokračovať.”

Dôležité tri body
“Mali sme v hlave body, ktoré sme v poslednom čase postrácali. Dnes bolo veľmi dôležité získať tri body a začať dobre spolupracovať s novým trénerom. V tomto zápase sme to zlomili, najmä po strate trojgólového vedenia v predposlednom zápase. Sme veľmi šťastní.”

Slová o Ronaldovi Koemanovi
“Najprv chcem povedať, že moje slová spred pár dňami boli zlé interpretované. Som veľmi vďačný Ronaldovi Koemanovi za to, čo pre mňa urobil. Mužstvu sa veľmi nedarilo a mali sme zlú sériu. Každý robil maximum. Koemanovi, Schreuderovi a Larssonovi želám všetko dobré. Som im veľmi vďačný. Teraz prišiel Xavi. V šatni ide o veľkú zmenu. Som veľmi spokojný s tým, ako sa to vyvíja. V nasledujúcich zápasoch musíme vyhrávať.”

Foto: twitter.com/FC Barcelona Fans Nation