Ousmane Dembélé: Lionel Messi je veľmi nebezpečný

Zdieľať:

Francúzsky útočník Ousmane Dembélé sa zúčastnil tlačovej konferencie pred dnešným finálovým stretnutím medzi Argentínou a Francúzskom. Jednou z tém, o ktorých sa hovorilo bolo okrem finále aj rivalita medzi Dembélém a Messim.

Opätovné stretnutie s Messim
“Strávil som s ním štyri veľmi dobre roky v Barcelone, spolu s Iniestom bol jedným z ľudí, vďaka ktorým som Barcu miloval. Som veľmi rád, že ho môžem uznávať za priateľa. V šatni je veľmi pokojný, mládež miluje. Sedel som vedľa neho v šatni a veľmi mi pomáhal. Hrať proti nemu je veľmi ťažké. Musíme sa snažiť, aby sa lopty dotýkal, čo najmenej, pretože je veľmi nebezpečný.”

Messiho vplyv
“Do Barcelony som prišiel vo veku 20 rokov a chcel som robiť všetko sám. Upokojil ma, povedal, že je čas driblovať a je čas na podávanie.”

Kontakty s Xavim
“S Xavim som v kontakte, povzbudzoval ma, aby som pokračoval vo svojej práci, podporoval ma. Povedal mi, že je so mnou a Koundém veľmi spokojný.”

Agresívna hra Argentíny
“Nemyslím si, že majú zlé úmysly, vo futbale musíte byť agresívni. Dúfam, že to bude skvelé finále.”

Vírus v tíme a chorí spoluhráči
“Vírusu sa nebojíme. Uvaril som im čaj s medom a cítia sa lepšie. Som si istý, že na finále budú v lepšej forme. Overil som si, ako je na tom Upamecano, je to oveľa lepšie. Musíme prijať preventívne opatrenia, ale táto záležitosť nás neznepokojuje.”

Úloha na MS
“Myslím si, že v ofenzíve sa mi darí lepšie, ale niekedy je to o tíme a nemyslím na štatistiky. Ale je pravda, že mi chýba gól.”

Rozhodca
“Nerozmýšľame nad tým. Musíme byť opatrní pri penaltách, ale tak ako to vždy robíme.”

Finále
“Bojujeme za krajinu a reprezentáciu. Všetci Francúzi chcú vyhrať a my chceme, aby boli hrdí.”

Majstrovstvá sveta 2018
“V roku 2018 sme boli viac euforický po víťazstve nad Belgickom. Teraz máme viac skúsenosti a pokoja.”

Spolupráca s kolegami z Barcelony
“Okrem Griezmanna je na pravej strane aj Koundé. Veľa sa spolu rozprávame. Antoine mi už v Barcelone povedal, že rád hrá na “šestke” a “osmičke”.”

Trochu slobody v útoku
“Nemyslím si. Necítim sa obmedzený mojou defenzívnou prácou pre tím.”

Benzema
“Nie je to moje rozhodnutie, ale myslím si, že je zranený.”

Zdroj: fcbarca.com, marca.com
Foto: twitter.com/Barça Universal

Peter
Sledujte ma