Ousmane Dembélé: S pribúdajúcimi rokmi sa mi v národnom tíme darí oveľa lepšie

Krídelník Katalánskeho klubu FC Barcelona a Francúzskeho národného tímu Ousmane Dembélé sa po sobotňajšej výhre 2:1 nad Dánskom zúčastnil rozhovoru pre Francúzsky Telefoot. Krídelnik zdôraznil, že čím roky pribúdajú, tým sa v tíme zlepšuje.

Národný tím
“Tento zápas proti Dánsku bol asi môj najlepší za Francúzsky národný tím. Tréner odo mňa žiada, aby som bol vždy hrozbou, aby som spôsobil chaos v obrane súpera a ja sa o to snažím. Zakaždým, keď mi povie, aby som sa postavil do defenzívy. Je to veľmi dôležité, najmä v tejto súťaži. S pribúdajúcimi rokmi sa mi v národnom tíme darí oveľa lepšie, na ihrisku aj mimo neho. Cítim sa veľmi dobre a vždy sa snažím si hru užiť.”

Spolupráca na pravom krídle
“Pavard a Koundé sú veľmi dobrí krajní obrancovia. Veľmi dobre si rozumejú s hrou v obrane aj v útoku, čím mi uvoľňujú priestor. Veľa sa rozprávame na ihrisku aj mimo neho.”

Mbappe
“Cítime sa spolu dobre. Je veľmi ľahké ho nájsť. Výborne sa pohybuje a všetci vieme, čo nám môže dať.”

Foto: twitter.com/UPYOURARSENAL04