Ousmane Dembélé utrpel zranenie a Barcelone bude chýbať minimálne 3 až 4 týždne

Katalánsky klub FC Barcelona v priebehu včerajšieho večera vydal oficiálne vyhlásenie, v ktorom informuje, že Francúzsky útočník Ousmane Dembélé vo včerajšom zápase proti Girone utrpel zranenie. Väčšina médií informujú, že útočník bude Barcelone chýbať minimálne na 3 až 4 týždne.

Nič netrvá večne… Ousmane Dembélé utrpel svoje prvé zranenie od nástupu trénera Xaviho Hernándeza. Samotný tréner už na tlačovej konferencie priznal, že hráč skutočne utrpel zranenie a zrejme vynechá pár zápasov.

Oficiálna stránka klubu počas včerajšieho večera informovala, že vykonané testy Ousmaneho Dembélého odhalili, že ma natiahnutý rektálny femoris sval v ľavom stehne. O priebežnom návrate hráča na trávnik klub zatiaľ neinformoval, ale väčšina médií odhadujú približne 3 až 4 týždne.

Toni Junamarti z Relevo informuje, že zranenie Francúza nie je také vážne a krídelnik by sa do hry mohol vrátiť za 2 až 3 týždne. No na druhej strane Adria Albets z Cadena SER informuje o troch až štyroch týždňoch.

Javi Miguel z denníka AS, ktorý je zvyčajne dobre informovaný o zraneniach, hovorí, že hráč nenastúpi na ihrisko minimálne dva až tri týždne. Čo znamená, že zápas proti Manchestru United určite vynechá spolu s ďalšími siedmimi zápasmi proti Betisu, Seville, Villarrealu a Cádizu v La Lige, jeden Copa del Rey a spomínaný zápas proti Unitedu na Camp Nou.

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: twitter.com/Barça Universal