Pedri: Hlavičkou som nikdy nestrelil gól

Pedri vo včerajšom zápase proti Athletic Club strelil parádny gól.

[Marc Brau, Barça TV ] Doteraz si hovoril, že tvojím najlepším zápasom bol proti Juventusu. Budeš dobre spomínať aj na dnešné stretnutie ?
Áno, bolo to veľmi nádherné. Bol to veľmi dôležitý zápas proti ťažkému súperovi. Vedeli sme, že ho musíme vyhrať. Som spokojný s výsledkom a šťastný, že som mohol mužstvu takto pomôcť.

Navyše sa vám podarilo otočiť stav stretnutia na ihrisku súpera. Bolo to kľúčové zareagovať na tak skoro inkasovaný gól ?
Áno, inkasovať gól v tejto fáze zápasu je problematické a vedeli sme, že budeme musieť rýchle zareagovať. Dokázali sme to a následne sme sa uvoľnili, strelili sme ďalšie góly a odchádzame s trojicou bodov.

V Lige si strelil svoj druhý gól v tejto sezóne. Málokedy ukončíš gól hlavičkou.
Myslím si, že hlavičkou som gól nikdy nestrelil, preto som veľmi šťastný.

Veril si, že Frenkie de Jong stihne tú loptu a neváhal si nabehnúť do šestnástky?
“Vedel som, že Frenkie o ňu bude bojovať a môže ju stihnúť na ihrisku, preto som tam nabehol. Som mu vďačný, vďaka nemu som mohol streliť gól.

Často hovoríme o tvojej dobrej spolupráci s Messim, bolo to vidieť najmä pri druhom góle. Je to nacvičené alebo to všetko vychádza prirodzene?
Keď som na ihrisku vedľa neho, tak viem, že ak má loptu pri sebe, tak je veľmi nebezpečný. Práve v tejto chvíli som ho hľadal, po tom, čo som dostal loptu, som mu ju vrátil a on strelil nádherný gól.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.as.com