Pedri: Messi pre mňa bol, je a bude najlepším futbalistom sveta

Pedri predvčerom oficiálne podpísal novú zmluvu s FC Barcelona, ktorá je platná do roku 2026. Záložník pri tejto príležitosti absolvoval aj tlačovú konferenciu.

(Barça TV) Golden Boy, Zlatá lopta, EURO. Ako sa cítiš po týchto oceneniach?
“Je to ocenenie za prácu, akú som odviedol počas celej sezóny. Je to pre mňa veľká hrdosť a fakt, že na zozname nominovaných na ocenenie Golden Boy je aj Gavi, Barcelona môže byť hrdá. Máme veľa mladých talentov a spoločne budeme bojovať.”

(Ramon Salmurri, Catalunya Rádio) Barça prežíva veľmi ťažké obdobie. Prečo tu chceš aj napriek tomuto zostať tak veľa rokov?
“Od začiatku som tu chcel zostať dlhé roky. Je pravda, že klub je v ťažkej situácii, ale pre mňa je najlepší na svete. Povstaneme a dokážeme veľké veci.”

(Helena Condis, Cadena Cope) Dosiahol si toho tak veľa len za necelý rok. Začínal si v Segunda División a teraz si nominovaný na Zlatú loptu a podpísal si zmluvu na jednu miliardu eur. Ako to celé vnímaš?
“Všetko sa naozaj deje tak veľmi rýchlo. Vo všetko mi pomáhajú rodičia a brat. Starajú sa o to, aby som stal nohami pevne na zemi. Som im za to veľmi vďačný. Nebyť ich, nebol by som tam, kde som.”

(Alfredo Martínez, Onda Cero) Čo si myslíš o takej vysokej klauzule o odkúpení?
“Táto klauzula je symbolom toho, že klub na vás stavia. Neprekáža mi to. Páči sa mi projekt, a to je dôležitejšie ako klauzula.”

(Ferran Martínez, Mundo Deportivo) Aké sú tvoje najlepšie spomienky na sezónu 2020/21 a aké máš ciele do budúcnosti?
“Nevyberiem si žiadny konkrétny moment. Mám radosť, že som hral tak veľa a, že som sa toľko naučil. Dúfam, že dosiahnem veľa úspechov.”

(Adria Alerts, Sport) Aktuálne si zranený. Myslíš si, že je toto zranenie dôsledkom preťaženia tvojho tela?
“Nie je to kvôli tomu, že by som v minulej sezóne veľa hral. To sa môže stať každému športovcovi. Nestanovil som žiaden dátum návratu. Chcem sa dobre pripraviť na svoj návrat, aby som pomohol mužstvu najlepšie, ako len viem.”

(La Vanguardia) V uplynulej sezóne si vyhral Copa del Rey. Čo si vtedy prežíval a očakávaš teraz oveľa viac?
“V Barcelone sa očakávajú tituly. Je to najväčší klub na svete. Počas osláv Kráľovského pohára bol som veľmi šťastný. Ťažko to opísať slovami. Bol to úžasný pocit.”

(Albert Nadal, Diari ARA) Myslíš si, že Barcelona môže hrať s Busquetsom, Gavim, De Jongom a s tebou v základnej zostave?
“Je to na rozhodnutí trénera. Myslím si, že áno. Máme rôzne schopnosti a navzájom sa dopĺňame. Sergio Busquets mi veľmi pomohol. Tento tím má obrovský potenciál.”

(El País) Máš len 18 rokov. Čo cítiš?
“Cítim zodpovednosť a veľkú hrdosť. Chcem sa, čo najskôr vrátiť do hry a odvďačiť sa za prejavenú dôveru.”

(Tele5) Kto by mal podľa teba vyhrať Zlatú loptu?
“Bude spravodlivé, ak ju dostane Messi. Pre mňa bol, je a bude najlepším futbalistom sveta.”

(El 10 del Barca) Máš nejaký odkaz pre Real Madrid, ktorý ťa pred rokmi odmietol?
“Už som na to dávnejšie odpovedal. Je to večný rival. Vždy budem chcieť nad ním vyhrať. Dúfam, že sa to podarí v najbližšom El Clásicu.”

(Mas que Pelotas) Ako by si komentoval explóziu talentu v prípade Gaviho?
“Gavi je úžasný. Mám s ním veľmi dobré vzťahy. Vždy sme spolu. Má veľkú kvalitu. Bude pre mňa veľkým potešením zdieľať s ním v budúcnosti minúty.”

(TVE) Čo chceš teraz dosiahnuť?
“Každý rok chcem vyhrať všetko.”

Foto: twitter.com/Barça Universal