Pena chce zostať v klube mnoho rokov: „Ochotný urobiť všetko“

Nie je to dlho, čo Inaki Pena predĺžil zmluvu s Barcelonou. Podľa novej zmluvy zostane na Camp Nou do roku 2026, čo pre klub poslúži ako posila.

Pena si zaslúži veľkú pochvalu za svoju angažovanosť pre barcelonskú stranu, a to aj po tom, čo nedostával pravidelné príležitosti a slúžil ako stálica dvojky Marcovi-Andremu ter Stegenovi.

Je možné, že Pena začne znova, keď sa Barcelona dnes večer postaví proti RCD Mallorca. V tomto zápase chce mladý brankár ukázať svoju túžbu zostať na Camp Nou dlhé roky a dať pre klub všetko.

“Chcem zostať v Barcelone mnoho rokov, som ochotný urobiť všetko, čo klub potrebuje a žiada odo mňa, vždy budem akceptovať všetky rozhodnutia, ktoré so mnou urobia,” povedal (h/t Miquel Blazquez).

Hoci 24-ročnému hráčovi určite chýbajú skúsenosti na najvyššej futbalovej úrovni, v barcelonskom kempe bol vysoko hodnotený pre svoj talent a obrovský potenciál.

Pena bude možno musieť zatiaľ hrať druhé husle za ter Stegenom. Ak by sa však Nemec kedykoľvek v budúcej sezóne zranil, Pena by mal byť výbornou alternatívou pre trénera Xaviho Hernandeza.

Zdroj: barcauniversal.com

Foto: fcbarcelona.com