Pep Guardiola sa stretol s agentom Ronalda Arauja

Katalánsky klub FC Barcelona sa naďalej snaží predĺžiť zmluvu s 22-ročným Ronaldom Araujom, no zatiaľ sa klub s hráčom nedokázal dohodnúť. Ronald Araujo je veľmi mladý hráč a môže byť skvelou budúcnosťou nie len pre Barcelonu.

Tréner Anglického klubu Manchester City sa na večeri stretol so zástupcom Ronalda Arauja. Je pravdou, že zástupca Arauja Edmundom Kabchi je veľmi známou postavou sveta juhoafrického futbalu, takže táto téma rozhovoru môže byť v skutočnosti úplne iná, ale aj napriek tomuto si treba dávať pozor na to, že Araujo naozaj môže hrať za Anglický klub. Obranca Barcelony je čoraz viac lákadlom pre média, keďže v Barcelone aktuálne odvádza veľmi skvelé výkony. Denník AS nedávno informoval, že jeho aktuálna mzda za Barcelonu je len 900 000 eur ročne a hráč od Barcelony žiada zvýšenie platu, inak ho môže konkurencia zlákať.

Ďalším kandidátom na získanie Ronalda Arauja môže byť aj Manchester United, ktorý je pripravený zaplatiť za hráča vysokú sumu. V tomto prípade Barcelona si musí dávať pozor a s hráčom sa čím skôr dohodnúť na podmienkach, ktoré budú vyhovovať obom stranám. Uruguajčanovi aktuálna zmluva končí 30. júna 2023.

Foto: twitter.com/Barça Buzz