Pep Guardiola: V Barcelone by som nemenil ani sekundu z toho, čo som tam zažil

Pred dnešným zápasom medzi Manchester City a Liverpoolom sa Pep Guardiola zmienil o Barcelone a priznal, že Barca je tím jeho srdca.

“Musím sa priznať. Barcelona je súčasťou môjho života. Odkedy som bol chlapec s loptou, od puberty. Barcelona je klub môjho srdca. Je mi to ľúto, ale je to tak. Barcelona je výnimočná. Je to môj domov, dala mi možnosť byť hráčom, trénerom… Vyrastal som tam.”

“Celé moje vzdelanie prostredníctvom športu pre mňa a moju rodinu pochádza z Barcelony. Nikdy nebudem dostatočne vďačný Barcelone za to, čo pre mňa urobila. Strávil som tam neuveriteľné štyri roky ako tréner, na ktoré nikdy nezabudnem. Je to pre mňa neuveriteľný zážitok. Nemenil by som ani sekundu z toho, čo som tam zažil.”

“Ani tie 4 zápasy v rade proti Realu Madrid. Ani predchádzajúce roky s Manuelom Pellegrinim… Bolo to fantastické, mám neskutočné spomienky. Moje želanie Barcelone je vždy len to najlepšie. Je to iné. Aj rivalita s Josém Mourinhom bola veľmi dobrá. Veľa som sa o sebe naučil. Vyrástol som ako manažér. Posunul ma na ďalšiu úroveň ako manažéra. Potlačil ma, aby som posunul tím na inú úroveň.”

Zdroj: marca.com
Foto: marca.com