Piqué na návrate späť na trávniky

Vyzerá to tak, že po skoro 2 mesačnej pauze od futbalu si Gerard Piqué nazuje kopačky opäť, no nie za Barcelonu. Nové pôsobisko 35 ročného stredného obrancu sa má nachádzať zhruba 200 kilometrov severozápadne od katalánskej metropoly.

3. novembra dáva Gerard prostredníctvom instagramového príspevku svetu vedieť, že o 2 dni si na Camp Nou zahrá posledný raz v kariére. Veľa z nás culés bolo v šoku touto správou, no nedá sa povedať, že sme už vo výraznom predstihu koniec tohto legendárneho obrancu necítili. Jeho úplne posledný zápas za Barcelonu bol proti Osasune na El Sadar. Tam, síce, Piqué na trávnik nevybehol, no dostal červenú kartu z lavičky.

Pár dní dozadu sa vyrojili informácie o tom, že 35-ročný rodák z Barcelony si má nazuť kopačky znovu, no nepoputuje opäť do rodnej Barcelony, ale do tímu, ktorý sám Piqué vlastní od decembra 2018 – FC Andorra. Tá sa aktuálne nachádza na 10. mieste tabuľky druhej španielskej ligy.

Návrat na trávnik ale nebude úplne jednoduchý. Jedna z najväčších prekážok je plat, ktorý mal Gerard v minulej sezóne blízko 30 miliónom eur.  Aj keby majiteľ Piqué chce, klub mu nemôže vyplácať ani minimálnu mzdu. V skutočnosti môže, no rozhodnutie, ako veľká hodnota by to bola leží na La Lige. Piquého plat bude musieť prejsť Hodnotovou komisiou La Ligy, ktorá bude musieť určiť, či by sa katalánec zmestil pod platový strop klubu a koľko by ich stálo mať Piquého ako hráča.

zdroj: Relevo.com
foto: Mundodeportivo.com