Piqué o svém odchodu z Barcy

Gerard Piqué v současné době neuvažuje o svém odchodu do důchodu ani o tom, že by přestal hrát za Barcu. Jeho záměrem je pokračovat v plnění smlouvy, která vyprší v roce 2024 a podle zdrojů obeznámených s jeho záměry není jeho odchod poblíž. Střední obránce již před týdny varoval sportovní vedení. V klubu Barça to nebylo jisté kvůli fyzickému nepohodlí, které měl a které mu bránilo dohrát sezónu. Nyní na úřadech uvažují o snížení platu a některé novinářské informace by upozorňovaly na to, že by hráč mohl odejít. To se, ale dít nejspíš nebude.

Piqué je přesvědčen, že fyzické problémy, které mu bránily dohrát sezonu, definitivně nechá za sebou. Už řekl, že pokud nebude vypadat silně, bude první, kdo odejde. Ten okamžik nenastal a on chce být součástí katalánského klubu ještě minimálně v sezóně 2022-2023. Stejné zdroje ujišťují, že se cítí vysoce motivován pokračovat.

Piquého smlouva platí do roku 2024. Podepsal ji v roce 2020. Když se Joan Laporta stal prezidentem klubu, podepsal novou smlouvu, aby od prvního dne usnadnil registraci Memphisu a Kuna AgüeraSouhlasil se snížením svého platu o 50 % kvůli komplikované ekonomické situaci, kterou Barelona měla a stále má, zachoval dobu trvání, ale vzdal se počátečního a vysokého ročního platu. Bonus za věrnost by zůstal. „Pokud vidím, že ztrácím důležitost nebo vidím, že nejsem na úrovni, nemám problém odejít dříve.“ vysvětlil nedávno. V tuto chvíli by mě nenapadlo to opustit.

Zdroje: www.mundodeportivo.com
Foto: marca.com