Piqué: Sezóna je ešte dlhá, naďalej máme šancu vyhrať trofeje

Zdieľať:

34-ročný obranca Gerard Piqué po včerajšom odohranom zápase poskytol krátky rozhovor pre televíziu BarcaTV.

Po zápase s Cádizom ste hovorili o zlepšení do konca tejto sezóny. Prišlo to už teraz?
Áno, už proti Elche sme vyhrali veľmi ľahko. Prvý polčas nebol dostatočne dobrý, ale vyhrali sme a udržali sme si čisté konto. Dnes sme proti takému mužstvu, ako je Sevilla hrali na veľmi vysokom preisingu, mohli sme sa jednoducho presúvať dopredu aj súper sa snažil natláčať, ale v posledných dňoch som na mužstvo vo všeobecnosti hrdý. Stále môžeme dosiahnuť niečo dôležité.

Čo sa zmenilo od zápasu s Cádizom? Z futbalového hľadiska ste prešli revolúciou.
“Nič. Futbal je niekedy taký, hráme zápasy každé tri dni. V zápase s Cádizom sme dostali veľmi tvrdý úder. Ak chceme niečo dosiahnuť, musíme začať vyhrávať. Teraz mám iný pocit, keď Sevilla nevystrelila na našu bránu a nepredstavovala žiadne nebezpečenstvo. Toto je základ. V stredu musíme otočiť vývoj semifinále a bude to úplne iná sezóna.

Ako sa cítiš po tvojom zranení?
“Po troch mesiacoch bez tréningov som to viac menej očakával. Sezóna je dlhá, v stredu to bude iná história. S trénerom sme sa rozhodli, že budem hrať čoraz viac minút, ale nebudem hrať zase všetko.”

Je takáto zmena v tíme kľúčom do budúcnosti ?
Áno, Sevilla je veľmi náročným tímom, najmä doma. Dnes sme boli v dobrej nálade, rovnako ako s Elche. To nám dáva nový život do súperenia v lige, uvidíme či sa nám podarí otočiť pohár z 0:2. Sezóna je ešte dlhá, naďalej máme šancu vyhrať trofeje.