Po OSEMNÁSTICH rokoch nebude FC Barcelona súčasťou 16-tich najlepších klubov v Európe

Po OSEMNÁSTICH rokoch nebude FC Barcelona súčasťou 16-tich najlepších klubov v Európe.

Bohužiaľ, toto sa nám už 18 rokov nestalo. Situácia bola síce iná. V sezóne 2002/2003 skončila FC Barcelona v Primera División až na šiestom mieste. Pred FC Barcelonu sa v tej sezóne dostali aj také kluby, ako sú Celta Vigo, San Sebastian, či dokonca Deportivo La Coruňa. Od tej doby sa nám vždy podarilo zúčastňovať sa Ligy Majstrov a prebojovať sa zo skupinovej fázy do osemfinále.

Momentá situácia? Získať titul, ktorý ešte nemáme. Výhra v Európskej Lige. Určite to nebude také jednoduché, ako si mnohí myslia. Pozerajúc na tabuľku, postupujú do vyraďovacej fázy veľmi silné tímy, ako napríklad Lyon, Neapol, West Ham, Leverkusen či dokonca Betis, ktorí nás nedávno v La Lige porazili (na našej pôde). A z Ligy Majstrov zostupuje popri FC Barcelone aj RB Lipsko, FC Porto, (momentálne silná) Atalanta, Sevilla či Dortmund.

S kým sa stretne FC Barcelona vo vyraďovacích fázach Európskej Ligy? Žreb sa uskutoční v pondelok, 13.decembra. Finále sa uskutoční 18.mája 2022 v Sevilli.

Zdroj: fcbarcelona.es, klubfcbarcelona.sk
Foto: uefa.com