Podrobnosti o Alexu Colladovi

Álex Collado prodloužil smlouvu s FC Barcelona do roku 2024, i když v tuto chvíli to nebylo oficiálně oznámeno. Hráč podepsal smlouvu s klubem Barça do konce této sezóny, ale katalánský klub se rozhodl prodloužit jej o jeden rok, aby si ponechal všechny možnosti otevřené pro budoucnost hráče.

Týdny přípravné sezóny ubíhají a první závěry přicházejí a Collado bude muset jít znovu na hostování, pokud chce mít minuty. Mládežnický tým ví, že to pro něj bude v Barceloně velmi těžké. Loňskou sezónu odešel v lednu na hostování do Granady, protože v Barce neměl místo. Xavi ho má rád a považuje ho za dobrého fotbalistu, ale trenér má před záložníkem až šest priorit na dvou pozicích ve středu zálohy. Pedri, De Jong, Kessie, Gavi, Nico… Dokonce i Pablo Torre se během turné zúčastnil více her než Collado. Ve skutečnosti muž ze Sabadell nehrál na Las Vegas Classic ani proti Red Bull New York. Místo toho měl mladý Španěl Pablo svou šanci ve třech ze čtyř zápasů.

Vzhledem k tomuto scénáři se Collado bude muset rozhodnout, zda půjde letos znovu na hostování. V Barce bude mít těžko příležitosti a ve 23 letech v katalánském klubu předpokládají, že nejlepší pro něj je hrát, aby pokračoval v růstu, což hráč také předpokládá. Pokud by zůstal, měl by a priori šestou vnitřní roli s pěti dalšími hráči před ním jen o dvě pozice. Je pravda, že Collado je všestranný hráč, který umí hrát po křídle, ale i tam je moc hráčů. Na druhou stranu se jeho role mohl skvěle zhostit Pablo Torre. To je myšlenka, protože když nebude hrát s prvním týmem, bude ve svých 19 letech moci pokračovat v minutách druhého týmu, který hraje v First RFEF. Ve které už Álex Collado pokračovat nemůže. Proto se ho Barça rozhodla po návratu z Granady obnovit. Chtěli si udržet kontrolu nad hráčem, který má podle nich potenciál a který se lze stále využít. Pokud by tedy letos odešel na hostování, na konci hostování by si Barcelona stále udržela kontrolu nad hráčem.

Zdroj: mundodeportivo.com
Foto: fcbarcelona.com