Prečo si Gavi vybral Barcelonu a nie Real Madrid?

Gavi sa stal kľúčovým hráčom prvého tímu Barcelony, a to aj napriek tomu, že ma len 17 rokov. Talentovanému stredopoliarovi leží svet futbalu na kopačkách. Práve on bol zástancom Barcelony. Celá história mohla byť úplne iná, ak by sa Gavi rozhodol pre Madrid či už pre iný futbalový klub.

“Viem, že ho chceli Real Madrid a Atlético, ale keď prestúpil do Barcelony, povedal svojím rodičom, Ocko, v Barcelone hrajú tí najlepší a tu chcem hrať,” povedal Manuel Vasco pre Sport.

“To dieťa od začiatku priťahovalo záujem veľkých klubov. Prvé s jeho blízkeho okolia, ktoré o neho prejavili záujem boli Betis aj Sevilla.”

“Barcelona s ním podpísala zmluvu na turnaji, ktorý sa konal v Algarve, kde ho zvolili za najlepšieho hráča a Barca si ho už zobrala. Ale predtým si myslím, že bol v Madride, v oboch kluboch a oni ho sledovali a dal im jasne najavo, že ak by si mal vybrať pomedzi veľkých klubov, tak viac sa mu páči Barcelona” uzavrel Vasco.

Zdroj: marca.com
Foto: marca.com