Prestupové obdobie: Môj pohľad

Zdieľať:

Čoraz viac média informujú o rôznych prestupoch. Je to veľký trhák na čitateľnosti. Častokrát sa stretávame aj s hoaxami, ktorým nevieme nijako zabrániť. Čo sa týka prestupového obdobia Katalánskeho klubu FC Barcelona. Na prestupovú listinu sa môže dostaviť hocijaký hráč. Častokrát vidíme, ako média informujú o prestupe Ter Stegena, Ousmaného Dembélého, Philippa Coutinha, Puiga, Frenkieho de Jonga a kopec iných hráčov.

FC Barcelona sa musí sústrediť na budúcnosť klubu a nie na finančný rozpočet. Samozrejme finančný rozpočet hraje zrejme najhlavnejšiu úlohu, ale netreba predávať hráčov za každú cenu. Príkladom je Ter Stegen alebo Frenkie de Jong. Ak by sa nakoniec Barcelona rozhodla predať Ter Stegena, získala by financie, ale nie kvalitného gólmana, ako je Ter Stegen. To isté platí u Frenkieho de Jonga. Kto vlastne miesto Frenkieho bude na ihrisku? Viacero médií Frenkieho čoraz viac kritizuje a tomuto sa nedá vyhnúť. Nie každý z nás má každý deň pozitívny, náladový… Ak vás niekto kritizuje začínate byť čoraz viac nervózny. Samozrejme takýto hráč to musí vstrebať… Ale v prípade odchodu Holanďana, čo získa Barcelona? Financie, ktoré tak veľmi potrebuje, ale hráča? Predáme všetkých talentovaných hráčov a kúpime si len jedného, napríklad Haalanda, Mbappého? Futbal tvorí jedenástka a nie len jeden hráč. Samozrejme Frenkieho môže vystriedať o osem rokov starší Sergio Busquets, ktorý už zjavne onedlho klub opusti kvôli veku. Nechcem žiadneho hráča podceňovať. Sergio Buquets klubu dal veľa, ale jeho čas už v klube „skončil“. Dávam do pozornosti jednu vec, Frenkie de Jong nie je útočník, ale záložník a toto si väčšina fanúšikov neuvedomuje. On nemá za úlohu strieľať góly, toto ma za úlohu útočník.

Ousmane Dembélé tvorí hru. V poslednom čase akonáhle vidíme Dembélého, čakáme na ihrisku zmenu. Je to talentovaný hráč, treba si ho v klube udržať za každú cenu, samozrejme, ak to hráč vidí tak. Svoju prácu ma odovzdávať, preto že ho naplňuje, učí sa niečo nové …

Philippe Coutinho, je skvelý hráč no bohužiaľ nie pre Barcelonu. Ak padne nejaká iskra a vráti sa do svojej pôvodnej formy, tak samozrejme má na Barcelonu. Ani v tomto smere by sme nemali porovnávať hráča, ako pôsobil v Liverpoolu. Sú to dve odlišné ligy. V každej jednej lige hrajú iné kluby, iný hráči, každému jednému sadne iná liga. Častokrát sme videli aj dôraz médií na Coutinha, toto jednoznačne neprospieva pre hráča. Treba si navzájom pomáhať.

A, čo sa týka Puiga. Tento hráč ma naozaj skrytý talent, treba mu dať len viac priestoru a pomôcť mu k zlepšeniu. Skúsil by som ho viac nasadzovať a v prípade zlých výkonov by som ho poslal na hosťovanie a takto by som sa rozhodol, že či je vhodný adept na Barcelonu.

Čo sa týka predaja hráčov. Neprikláňam sa k žiadnym špekuláciám, ale faktom. Osobne by som bol veľmi rád, ak by klub opustili starší hráči a nahradili ich mladí talentovaní hráči. Toto sme mali spraviť ešte za čias Messiho, Suareza… Starších hráčov posadiť na lavičku a dať šancu mladým, v prípade, že zápas sa blíži ku koncu a výsledok nie je pozitívny pre Barcelonu, tak nasadiť Messiho, Suareza a pod. Podotýkam, že sa nebavíme len o týchto dvoch hráčov. Ako som už vravel predal by som starších hráčov, jednoznačne Samuel Umtiti, Gerard Piqué, Sergio Busquets, Philippe Coutinho [hosťovanie], Riqui Puig [hosťovanie], Sergi Roberto, Luuk de Jong, Neto.

 

Zdroj: klubfcbarcelona.sk
Foto: klubfcbarcelona.sk

Peter
Sledujte ma