Príchod Sterlinga závisí od rozhodnutia Dembélého

Ousmane Dembélé stále nepredĺžil zmluvu s Katalánskym klubom FC Barcelona a práve, preto klub hľadá vhodného nástupcu. Ak sa Francúz rozhodne nepodpísať nový kontrakt, športové riaditeľstvo sa počas zimy pokúsi získať Raheema Sterlinga.

Barcelona neustále pracuje na posilnení svojho kádra. Prioritou je priviesť nového stredného záložníka s inými charakteristikami ako terajší hráči v tíme. Vedenie Barcelony chcelo získať Georginio Wijanldum alebo Ilaix Moriba, nuž obaja sa rozhodli pre iný klub.

Ďalším problémom Barcelony je aktuálna zmluva Ousmane Dembélé. Francúzovi táto zmluva vyprší na konci sezóny, a teda od januára bude môcť klub opustiť bezplatne, čo znamená, že Barcelona bude musieť pracovať aj na pláne B. Ak krídelnik nepredĺži s Barcelonou zmluvu, vedenie sa bude musieť zamerať nad plánom B a ním je zisk Raheema Sterlinga.

Barcelona ma obavy z budúcnosti Dembélého. Klub mu nedávno ponúkol nový kontrakt do roku 2025 s nižším platom ako predtým. Nuž od tohto momentu Francúz nereagoval. V prípade, že hráč bude čakať do 1. januára Barcelona mu neumožni hrať až po dobu nepredlženia novej zmluvy.

Raheemovi Sterlingovi končí aktuálny kontrakt s Manchester City v roku 2023. Krídelnik nemá v pláne podpísať s Anglickým klubom nový kontrakt, chcel by si zahrať za Barcelonu a Pep Guardiola by s týmto prestupom nemal žiaden problém.

Foto: marca.com