Puig: Už v mladom veku mi otec vravieval, že niekedy neodohrám ani minútu

Riqui Puig sa v súčastnosti nachádza na zraze Španielskej reprezentácie do 21 rokov. Pri tejto príležitosti povedal o svojich začiatkoch vo futbale.

“Veľmi rád som hrával tenis a golf. S tenisom som začal, ako 8-ročný a mama ma prihlásila na tréningy. Jedného dňa som prehrával 2:6 a 1:4 a otec mi povedal: “Čo tu robíme, ibaže by sa ti to veľmi páčilo.” Po dvoch mesiacoch som sa potom zapísal do futbalového tímu Jabac Terrassa a vo veku 14 rokov mi volali z Barcelony a Espanyolu. Otec mi rozprával o možnostiach, že niekedy neodohrám ani minútu, že budem celý týždeň trénovať kvôli jednému zápasu a potom mi povedia, že sa nedostanem na ihrisko. Pre 12 či 14-ročného chlapca to bolo ťažké.”

Všetko sa deje veľmi rýchlo. Jedného dňa vás pozvú na tréning prvého tímu a vy si poviete. “Vau!” “Budem trénovať s mojimi idolmi!” Odmalička som fanúšikom Barcelony, v televízii som sledoval všetky zápasy. Bol som na finále Ligy Majstrov v Berlíne, v ktorom zahrali Leo, Neymar aj Suarez. Neskôr aj na finále v Paríži, bol to môj sen. Trénoval som s najlepšími na svete. Vtedy sa začínalo hovoriť o tom, že sa mi možno podarí venovať futbalu.

Hrať za reprezentáciu je česť. Odmalička som k tomu nemal príležitosť a teraz som hrdý a mám radosť, že môžem brániť tieto farby.

V utorok musíme urobiť posledný krok, „zastaviť“ a kvalifikovať sa na Majstrovstvá Európy.

Mojim najlepším priateľom bol Jordi Mboula. Keď odišiel z Barcelony, vždy mi chýbal. Sme v kontakte a vždy, keď je v Barcelone, ideme na večeru. Rád by som ho stretol aj na zraze. Dúfam, že bude povolaný, pretože je to jeden z mojich najlepších priateľov, veľmi dobre si rozumieme.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.sport.es