Puma nedôveruje Barcelone a upodozrieva ju za využitie vyjednávacích podmienok

V posledných mesiacoch sa v médiách čoraz viac objavovali správy o veľmi napätej situácii ohľadne partnerského vzťahu medzi Katalánskym klubom FC Barcelona s Nike a o záujme Nemeckej spoločnosti Pumy. Katalánsky denník Sport priniesol informáciu, kde tvrdí, že zástupcovia spoločnosti Pumy majú podozrenie, že Barcelona využíva záujem Pumy na zvýšenie ponuky spoločností Nike.

Katalánsky klub FC Barcelona podpísala zmluvu s Nike do roku 2026 s opciou na jej predĺženie o ďalšie dva roky. Nike v aktuálnej dobe platí Barcelone minimálne 105 miliónov eur ročne a táto suma by sa mohla zvýšiť až o ďalších 50 miliónov eur viac, ak budú splnené určité premenné. Táto suma je však stále nižšia, ako dostáva náš rival Real Madrid od značky Adidas (120 miliónov eur ročne a rôzne bonusy, informujú mediálne správy). Puma však mala Barcelone ponúknuť sumu až vo výške 200 miliónov eur.

Katalánsky denník Sport v tejto danej veci priniesol nové informácie, kde tvrdí, že sa objavil prvé trhliny medzi Pumou a Barcelonou. Nemecká spoločnosť sa domnieva, že Barcelona nerobí nič smerom k právnemu ukončeniu zmluvy s Americkou značkou Nike. Zástupcovia spoločnosti chápu, že to nie je jednoduchá vec, ale vyžadujú si konkrétne kroky a ponúkajú pomoc pri vybavovaní formalít. Puma verí, že vedenie Katalánskeho klubu FC Barcelona ma v úmysle ich využiť za vyjednanie výhodnejších podmienok s Nike a že nová dohoda s Nike by bola ďalšou “finančnou pákou” pre Barcelonu.

Foto: twitter.com