Raphinha: Na každý gól už máme pripravených 10 tancov

Útočník Katalánskeho klubu FC Barcelona a reprezentácie Brazílie Raphinha priznal, že tím si už pripravil 10 tancov na oslavu gólov.

“Na každý gól už máme pripravených 10 tancov. Jeden na prvý, na druhý, na tretí… Ak strelíme viac ako 10 gólov, musíme začať niečo nové.”

“Hráči s väčšími skúsenosťami nám dávajú sebavedomie a pokoj, že robíme, čo môžeme. Necítime sa pod tlakom – nešlo by to. Musíme byť sami sebou. Atmosféra je priaznivá, ľudia žartujú, prosia o rady…”

“Každý chce hrať. Nemôžem príliš hovoriť o tom, čo budem hrať, pretože Tite chce, aby to zostalo za zatvorenými dverami. Máme veľa variantov, veľa rýchlosti s Viniciusom, Martinellim… S Viniciusom máme väčšiu rýchlosť a vertikalnosť v útoku a s Paquetom máme väčšiu kontrolu a vytvárame väčšiu hrozbu v strede poľa. Brazília sa vždy vyznačovala útočným postojom bez ohľadu na to, kto hrá. Sme útočný tím. Mať viac hráčov vpredu nám veľmi pomáha kvôli našej DNA.”

“Každý zápas si vyžadujeme niečo iné. Dôležité je, aby každý vedel, akú úlohu má v danom zápase hrať. Ako útočník preferujem ofenzívny tím.”

Foto: twitter.com/Pol Alonso