Raphinha tvrdí, že bol v šestnástke faulovaný

Po nedeľňajšom stretnutí proti Celte Vigo sa pred média postavil Raphinha a záložník Frenkie de Jong. V médiách zdôraznili, že zisk troch bodov bolo pre klub veľmi dôležité. Brazílčan trval stále na svojom názore, že bol v pokutovom území faulovaný.

Zápas
“Cítil som, že sa ma dotkol a nemohol som pokračovať v akcii, tak som spadol na zem. Samozrejme, že by som chcel strieľať a streliť gól, keby som mal príležitosť, keby bola hra čistá. V tejto akcii som však už ďalej hrať nemohol. Podľa rozhodcu však o nič nešlo.”

Sezóna
“V sezóne budú také ťažké a vyrovnané zápasy, v ktorých sa budeme trápiť, pretože súper má tiež veľkú kvalitu a chce vyhrať, ale najdôležitejšie je, že sme sa dnes dokázali potrápiť, aby sme nakoniec získali tri body.”

Hráči
“Mať skvelých hráčov je dôležité a Marc je skvelý brankár. Opäť nás zachránil pred vyrovnaním. Je to brankár, ktorý má veľké sebavedomie.”

Podobný priebeh stretnutia zhodnotil aj 25-ročný záložník Frenkie de Jong. Bolo veľmi dôležité vyhrať dnes a byť lídrom pred Clásicom. Ale na Inter sme pred Celtou nemysleli, takže teraz myslíme len na stredajší zápas, nie na zápas s Realom. Dnes sme sa trápili, najmä v druhom polčase, ale takéto zápasy musíte vyhrať, aby ste mohli bojovať o prvenstvo. Musíme sa však v našej hre zlepšiť.”

Foto: twitter.com/FC Barcelona Fans Nation