Rekordný pokles Philippa Coutinha

Fanúšikovia Katalánskeho klubu FC Barcelona dúfali, že opäť uvidia Brazílskeho stredopoliara Philippa Coutinha v jeho najlepšej forme. Brazílčan je po veľmi dlhom a komplikovanom zranení kolena späť v hre, nuž nie v plnom nasadení. Transfermarkt ocenil 29-ročného hráča na 20 miliónov eur, čo je až o 130 miliónov eur menej ako pred tromi rokmi.

Philippe Coutinho je celý čas tieňom samého seba. Už incident na lavičke proti Celte na Balaídose naznačuje tomu, že niečo nie je v poriadku. Bývalý tréner Ronald Koeman sa pokúsil vsadiť kartu na Coutinha, ale jeho vsadená karta do dnešného dňa nezachytáva význam. Teraz je na rade Xavi, aby vymyslel, čo spraví s Koemanovou kartou.

29-ročný mladík sa v posledných rokoch len a len zhoršuje. Práve jeho výkony majú veľký vplyv na zhoršovanie trhovej hodnoty. Podľa údajov portálu transfermarktu bol Brazílčan v októbri v roku 2018, pár mesiacov po podpise zmluvy s Katalánskym klubom ocenený na 150 miliónov eur, čo naznačuje pokles za 3 roky o 130 miliónov eur. Tento rapídny pokles je rekordný výsledok v histórii portálu.

zdroj: fcbarca.com
foto:fcbarcelona.com