Relevantná žaloba za neuskutočnenie zápasu medzi FC Barcelonou a Gironou

Spoločnosť žaluje Americkú futbalovú federáciu za to, že neumožnila odohrať zápas LaLigy medzi Barcelonou a Gironou v Miami.

Relevantné športy chcú žalovať futbalovú federáciu Spojených štátov za to, že im neudelili povolenie hrať zápas medzi Barcelonou a Gironou. Tvrdia to Washingtonské správy (Washington post).

Spoločnosť, ktorú vlastní Miami Dolphins Stephen Ross, USSF obvinila za porušenie zákona, konkrétne Sherman Antitrust Act, ktorý zakazuje monopolný obchodný praktik, z mučivného hľadiska. Relevantné tvrdenie tvrdí, že, keď prišli navrhnúť zápas LaLigy v Miami tak im prezident USSF Carlos Cordeiro povedal, že musia najprv získať súhlas od UEFA a Španielskej futbalovej federácie. Tento súhlas nikdy neprišiel prezidentovi Španielskej futbalovej federácie Luisovi Rubialesovi a prezidentovi LaLigy Javierovi Tebasovi tento súhlas nikdy neprišiel. Práve Juvier bol ten, čo bojoval o právo Ligy. Vďaka tomu vznikli konflikty.
Spoločnosť Relevantné prišli aj s námietkou, že Cordeiro nebol ochotný otvoriť myšlienku dverí do finále Copa Libertadores. Kvôli problému s fanúšikmi sa finále medzi súpermi Boca Juniors a River Plate muselo odohrať v Madridskom Štadióne.

Podobné súdne konanie sa už začalo, kde im USSF zamietol Ekvádorský ligový zápas medzi Barcelonou a Guayaquilom 5. mája v Miami. Spoločnosť uviedla, že od pôvodného prípadu ešte stále čaká…

zdroje www.as.com
Foto www.as.com