Riqui Puig: Bola to pre nás veľmi ťažká sezóna

Po včerajšej remíze sa pred média postavil 22-ročný záložník Riqui Puig, ktorý vyjadril svoje pocity s druhého miesta v lige.

Si spokojný s druhým miestom v lige?
“Bola to pre nás veľmi ťažká sezóna, takže si myslím, že môžeme byť hrdý na konečný výsledok. Je známe, že v tomto klube nie je nikto spokojný s druhými miestami vždy treba bojovať o trofeje, no myslím si, že s prihliadnutím na priebeh sezóny možno tento výsledok považovať za dobrý.”

Dokázali ste, že môžete súťažiť s najlepšími, no mali ste aj horšie série. Je kľúčová pravidelnosť?
“Bola to sezóna, v ktorej sme odviedli viac práce v kontexte budúcich zápasov. Je to veľmi dôležité, musíme tomuto projektu veriť. V klube je veľa mladých hráčov s veľkým potenciálom, takže sa tešíme na štart novej sezóny.”

Dnes nebolo ľahké nájsť na ihrisku priestory, Getafe dobre bránilo.
“Áno, Getafe hralo nerozhodne a bolo vidieť, že remíza je pre tento tím uspokojivá. Nebola to dobrá hra. S druhým miestom sme spokojní, ale je čo zlepšovať.”

Foto: twitter.com/Barca Universal