Riqui Puig: Málokedy sa mi podarí streliť gól, nieto ešte hlavou

Rique Puig dnes po zápase s Elche poskytol krátky rozhovor.

V zápase proti Realu Sociedad si strelil gól vďaka penalte. Očakával si, že tvoj premiérový gól v lige strelíš hlavou?
Málokedy sa mi podarí streliť gól, nieto ešte hlavou. Naposledy sa mi to podarilo v cadete, čo bolo roky dozadu.

Je to ukážka toho, že chceš využiť každú jednu minútu strávenú na ihrisku a ukázať sa v, čo najlepšom svetle?
Je pravda, že táto sezóna je ťažká, pokiaľ ide o čas strávený na ihrisku. V tejto sezóne som ešte hrával za druhý tím. Teraz som psychicky silnejší, vďaka tomu mám pri vstupe na ihrisko veľkú motiváciu. Som veľmi spokojný s prácou tímu, verím, že prinesie výsledky.

Čo ti povedali spoluhráči po strelenom góle ?
Gratulovali mi k prvému gólu v seniorskom tíme a povedali, že hlavička bola neskutočná.

Je to pre Vás piate víťazstvo v rade na výjazde, je tím konečne vo forme?
Tento mesiac bol veľmi ťažký, pretože sme hrali prakticky mimo Barcelonu. Okrem toho máme za sebou tri predĺženia, ktorí boli únavné. Sme v čoraz lepšej forme, chceme si ju naďalej udržať. Stále máme šancu vyhrať ligu. Na začiatku sme mali problémy so strieľaním gólov, mužstvá proti nám bránili veľmi dobre. V poslednom čase sa na nás usmialo šťastie a vďaka tomu sa nám darí lepšie.

Necháš si na tento zápas po strelení premiérového gólu nejakú pamiatku?
Takéto veci si nechávam, rodičia hovoria, aby som mal na pamäti veci. Mám veľkú radosť z tohto gólu. Ďakujem fanúšikom za ich podporu, je to veľmi milé.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.as.com