Riqui Puig: Nikdy som nestratil úsmev z tváre

Po včerajšej výhre nad Realom Sociedad v semifinále Španielského pohára sa pred média postavil aj mladý talent Rique Puig.

“Nebol som na zozname exekútorov pokutových kopov, ale chýbal jeden hráč. Prvý som povedal, že chcem ísť. Tým som si bol istý. Mal som veľkú túžbu predovšetkým, preto, aby som oslavoval prvý gól v prvom tíme.”

Ak by Antoine skóroval, vyhrali by sme skôr, je to pravda. Z gólu mám obrovkú radosť a to aj z postupu do finále, predovšetkým vzhľadom na mužstvo. Zaslúžili sme si to. Real nepremenil niekoľko pokutových kopov, my taktiež. Antoine nedal a jeho gól mohol byť rozhodujúci.”

“Nikdy neviete, kde to padne, až pokiaľ si nevezmete loptu a nepostavíte ju na biely bod. Keď som ju chytil, vedel som, že to dám a vystrelil som s plným presvedčením.

Nikdy som nestratil úsmev z tváre. Som celkom veselý chalan a dokonca, aj keď nehrám, všetko vychádza veľmi dobre – mám rodinu, som zdravý a skutočne sa nemôžem sťažovať. Ak mi Ronald Koeman bude dávať šance, budem mu za to vďačný a využijem to. Ak nie, budem naďalej pokračovať v mojej práci.”

“Nikdy nehodím uterák, najmä po toľkých rokoch v klube. Stálo ma veľa, aby som sa dostal do prvého tímu a teraz, keď som tu, nikdy sa nevzdám.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.as.com