Ronald Araujo: Odohrali sme taký zápas, aký chcel tréner

Ďalším hráčom, ktorý poskytol médiám krátky rozhovor bol na rade Uruguajský obranca Ronald Araujo. Obranca médiám zodpovedal na rôzne témy, ako napríklad o novej ére Barcelony.

“V prvom rade som veľmi šťastný z tejto trofeje. Zaslúžili sme si to. Minulý rok bol veľmi ťažký. Myslím, že nastal čas buchnúť päsťou do stola. Pracovali sme tvrdo, tímu sa darilo. Táto trofej je veľmi dôležitá.”

Navyše, po súboji s Realom Madrid…
“Bol to výborný zápas, tvrdo sme pracovali. Vedeli sme, čo máme robiť, držať loptu a dávať si pozor na protiútoky. Odohrali sme taký zápas, aký chcel tréner.”

Je to začiatok novej éry?
“Áno, samozrejme, verím, že toto je začiatok novej éry. Je toho pred nami oveľa viac, sme jedna rodina, musíme tvrdo pracovať a pokračovať touto cestou.”

Na koho by si chcel spomenúť v deň zisku trofeje s Barcelonou po náročnom období zranenia?
“Preboha, boli to ťažké časy, potom moja rodina, všetci lekári a fyzioterapeuti Barcelony a reprezentácie. Zaslúžili si to.”

Čo Vám povedal Xavi?
“Po zápase? Ešte sme sa nerozprávali, oslavujeme [smiech]. Uvidíme, čo povie, teraz oslavujeme.”

Čo nato povedali vaši spoluhráči?
“Všetci sú veľmi šťastní. Prežili sme veľmi ťažké chvíle, boli to ťažké roky, nezískali sme trofeje a vypadli sme z dôležitých súťaží. Naši fanúšikovia si túto trofej zaslúžili a sme veľmi šťastní.”

Ambície
“S tímom, ktorý máme, potrebujeme vyhrávať tituly. Máme novú generáciu a som si istý, že budúcnosť bude krásna a plná trofejí.”

Zranenie a úspech
“Je to obrovské šťastie. Plakal som od radosti, pretože na psychickej úrovni som po zranení prežíval veľmi ťažké chvíle, prehral som Majstrovstá sveta a chcel som pomôcť reprezentácii. Tento týždeň bol taktiež náročný, pretože plán bol začať krok za krokom, ale mužstvo ma potrebovalo. Teraz som šťastný. Zložili sme bremeni z našich pliec.”

Foto: twitter.com/Som I Serem FCB