Ronald Araujo: Pedri je veľkolepý futbalista

Po včerajšej výhre sa pred média postavil aj obranca FC Barcelona Ronald Araujo, ktorý v médiách zdôraznil, že Pedri pre Barcelonu je veľmi dôležitý hráč.

Nedávno ste vyhrali s lídrom, dnes ste porazili druhý tím v tabuľke…
“Máme veľmi dobrú dynamiku a tvrdo pracujeme. Sme radi, že sa to odráža aj na výsledkoch. Toto je veľmi dôležité víťazstvo. Vedeli sme, že je to ťažký súper. Sevilla veľmi dobre bráni a stráca málo gólov.”

Aké dôležité je pokračovanie v tejto sérii?
“Vedeli sme, aký dôležitý je tento zápas a, že víťazstvo nás posunie na druhú priečku v tabuľke. Len pred pár mesiacmi sme boli siedmi a teraz sme už na druhom mieste. Čo sa týka matematiky, stále máme šancu zabojovať o prvenstvo. Môže sa stať čokoľvek. Zostáva ešte veľa zápasov. Musíme neustále pracovať a posilňovať sa ako skupina.”

Aký bol odkaz trénera počas polčasu?
“Vedeli sme, že to bude veľmi ťažký zápas, pretože Sevilla je veľmi fyzicky tím, ktorý hrá veľmi rýchlo. Útočníci využívajú medzery neustále. My na druhej strane radi tlačíme vysoko. Chceli sme loptu poriadne dopraviť do pokutového územia. Verím, že sme to urobili dobre. Sme veľmi šťastní. Strelili sme gól vďaka skvelému hráčovi, a to je pre nás veľmi dôležité.”

Čo si myslíš o Pedrim?
“Je to veľkolepý futbalista. Sme veľmi radi, že je s nami. Je veľmi kvalitný a pomáha mužstvu pri góloch. Treba taktiež zdôrazniť, že funguje veľmi dobre v defenzíve. Prebral veľa lôpt, a to je pre nás veľmi dôležité. Je to úžasný futbalista. Dúfam, že tu ostane dlhé roky.”

Foto: twitter.com/Barça Worldwide