Ronald Araujo: Škoda, že sme nedali viac gólov

Po včerajšej remíze sa pred média BarçaTV postavil Ronald Araujo.

[Marc Brau, Barca TV] Dnes ste získali bod na veľmi ťažkom teréne, hoci ste boli lepším tímom a hrali ste vo výhode. Ako hodnotíš toto stretnutie?
“Myslím si, že sme odohrali veľmi dobrý zápas. Jedinú chybu sme urobili pri góle Sevilly, rozptýlenie, ktoré využil súper. Škoda, že sme nedali viac gólov. Ak by sme získali tri body, boli by sme stopercentne spokojní. Myslím si, že ste dnes videli tím, ktorý Xavi požaduje. Prvá časť sezóny nebola pre nás najlepšia, ale myslím si, že sme na dobrej ceste.”

V posledných zápasoch proti súperom umiestneným vyššie v tabuľke sa vám nedarí získať tri body, no ostaneš sám optimistom?
“Rozhodne áno. Tvrdo pracujeme, máme veľmi dobrý tím, plníme Xaviho príkazy a chceme sa zlepšovať. Škoda, že sme dnes nedali ten druhý gól. Dúfam, že v ďalších zápasoch dosiahneme lepšie výsledky.”

Strelil si gól po rohovom kope. Sú tieto typy brán tvojou špecialitou?
“Myslím si, že v tíme je zopár hráčov, ktorí hrajú výborne hlavou, a to je naša výhoda, ktorá sa dá v takýchto chvíľach využiť. Pracujeme na tom na tréningoch, taktiež aj na takýchto situáciách v našom pokutovom území. Teraz máme prestávku, počas nej si oddýchneme a potom sa vrátime k tvrdej práci.”

Zdroj: BarçaTV, fcbarca.com
Foto: twitter.com/Barça Universal