Ronald Koeman: Mali by sme dnes oceniť prácu Betisu

Tréner Barcelony Ronald Koeman na tlačovej konferencii po zápase proti Realu Betis jasne a stručne zdôrazňoval, že Barcelona si dnešné víťazstvo zaslúžila a taktiež, že mohla skórovať omnoho viac, ako päť gólov.

Záver po zápase Real Betis
Zaslúžili sme si vyhrať a takisto sme si do polčasu zaslúžili streliť omnoho viacej gólov. Mali sme veľa šancí a nehovoriac o penalte, ktorú sme minuli. V prvom a v druhom polčase sme však udržali nášho tímového ducha nažive a ukončili sme zápas celkovo piatimi gólmi, nehovoriac, že kľudne ich mohlo byť viac. Toto je veľmi dôležité naše víťazstvo, pretože tieto tri body sme určite potrebovali po posledných dvoch výsledkoch. Urobili sme všetko správne, ale je veľké sklamanie, keď inkasujete gól vo výhode. Celkovo tím predviedol dnes maximum a víťazstvo máme zaslúžené.

Dohodli ste sa s Leom Messim, že dnes si oddýchne na lavičke ?
“Od včera sme hovorili o tom, že má problémy so zápasom proti Dynamu Kyjev. Porozprávali sme sa a rozhodli sme sa, že najlepšie bude ak ho necháme na lavičke pre prípad, že by sme ho potrebovali. Ak by nemal problémy, hral by určite od začiatku. Vieme, o koho ide a nepochybujem o ňom. Vidím, ako to funguje každý deň. Od začiatku nehral, ale v druhom polčase bol pre nás veľmi dôležitý.”

Ousmane Dembélé
“Som s ním veľmi spokojný. Je to stále hráč, ktorý je vo fyzickej forme. Je to hráč, ktorý môže vyhrávať duely duely každý s každým. Odohral skvelú hru a bude krok po kroku naberať skúsenosti na obrátkach.”

Čo Vám povedal Pellegrini po skončení zápasu?
Sťažoval sa na pokutový kop. Chápe to, ale nemal by som hovoriť o tom, čo mi povedal.

Čo si myslíte, čo môže spraviť dnešný gól s Griezmannom ?
“Som spokojný s jeho prácou. Nepremenil pokutový kop a premárnil svoje šance, mal smolu, ale vždy sa ukáže v gólových situáciách. Určite to má veľký vplyv na mentalitu hráča, ale Antoine je sebavedomý a skóroval. Leo mu to skvelo prihral bez dotyku s loptou.”

Aký je dôvod slabej obrany ?
Môžem len povedať, že by ste mali oceniť prácu, ktorá dnes Betis urobila.

Ansu Fati bol striedaný z dôvodu zranenia alebo taktických dôvodov ?
Cez prestávku mal nejaké ťažkosti a nechceli sme to riskovať.

Efektivita tímu
Bolo to dôležité víťazstvo. Potrebovali sme tieto tri dôležité body. Som spokojnú s výkonom tímu. Vytvárali sme veľa príležitosti a som veľmi šťastný, že sa nám podarilo streliť päť gólov.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com