Ronald Koeman: Netreba sa pozerať len na výsledok

Zdieľať:

Holandský tréner FC Barcelona Ronald Koeman sa aj napriek neúspechu proti Real Madrid sa stále nevzdáva a naďalej chce pokračovať v Barcelone. Na dnešnej tlačovej konferencii potvrdil, že Ansu Fati ma isté problémy.

[Marc Brau, Barça TV] Rayo Vallecano doteraz vyhralo všetky domáce zápasy. Aký zápas očakávaš? Podobný ako proti Cádizu?
“Je to mužstvo, ktoré na poslednú chvíľu postúpilo zo Segunda, no aktuálne hrá skvelú sezónu. Hrá intenzívne a naše zápasy v Copa del Rey boli v predchádzajúcej sezóne náročné. Ak budeme hrať tak ako v posledných troch domácich zápasoch, v ktorých sme urobili veľa dobrých vecí, dokážeme vyhrať.”

[Ramon Salmurri, Catalunya Radio] Chcel by sa ťa opýtať na nedávny incident pri odchode z Camp Nou. Hovoril si s klubom? Ako si sa vtedy cítil? Našli ste nejaké riešenie?
“Nemyslím si, aby existovalo nejaké riešenie. Toto je pre mňa spoločný problém. Títo ľudia majú problémy s výchovou a nepoznajú pravidla ani hodnoty. Atmosféra na štadióne bol aj za stavu 0:2 úplná iná. Týmto ľuďom nie je potrebné venovať pozornosť. Zdá sa, že sa to stalo len mne, ale to isté stretlo aj hráčov s rodinami. Možno to bolo v mojom prípade trošku ostrejšie, pretože som bol vinný, ale hráči na tom boli rovnako, stretlo to dokonca aj Carlesa Puyola. Klub vie, že nemôže odchádzať zo štadióna ako ostatní, musíme nájsť riešenie. Ale netreba sa k tomu už vracať. Takýto spoločenský problém existuje všade, nie len u nás.”

[Marta Ramon, RAC1] Pedriho zranenie je vážnejšie, ako sa očakávalo a zranenie sa obnovilo aj v prípade ďalších hráčov. Znepokojuje ťa to? Hovoril si s lekármi? Si nahnevaný?
“Všetci sa obávame zo zranení. V médiách sa písalo, že sa v tejto veci konalo stretnutie a, že som bol nahnevaný. Snažíme sa túto situáciu riešiť. Je možné, že Pedri bude mimo hru dlhšie a práve to nás môže znepokojovať. Preto neinformujem o dátume návratu Arauja a Dembélého, pretože vždy sa môže niečo stať. Hovoríme o tom každý deň, nie je potrebné sa rozčuľovať, pretože vieme, ako sa veci majú.”

[Adria Albets, Cadena SER] Klub sa snaží predĺžiť zmluvu s Dembélém, ale jeho agenti tento proces predlžujú. Vieš o tom niečo viac? Alebo jeho zmluvná situácia nebude mať vplyv na jeho návrat na ihrisko. Uvažuješ o tom, že by si ho posadil na tribúnu?
“V prvom rade chceme, aby zostal, pretože je to dôležitý hráč, ktorý má iné schopnosti od ostatných. Naším cieľom je predĺženie zmluvy. Iné je, ak to on nechce. Potom sa o tom musíme porozprávať. V súčasnosti si myslíme, že predĺženie je možné, takže sme nehovorili o stratégii.”

[Josep Capel, Radio Nacional] Napadlo ti vzhľadom na okolnosti, že sa ti v klube neoplatí zostať?
“Táto situácia sa mi nepáči, bol by som radšej, ak by nám tlieskali. My však zlepšujeme rôzne veci, netreba sa pozerať len na výsledok. Chápeme sklamanie z prehry s Realom, ale v zápase bolo veľa vecí, s ktorými môžeme byť spokojní. Na toto sa treba zamerať. Chceme si prácu v Barcelone užívať a byť tam, kde potrebujeme byť. Užívam si atmosféru na štadióne. Viem však, ako to funguje, potrebné sú výsledky. Ak je predomnou 8 rokov práce v klube, tak výborne, budem si ich užívať, ale ak tri mesiace či rok, tak rovnako.”

[Alex Pintanel, Gol] Aká je fyzická forma Agüera? Môže zajtra hrať od prvej minúty?
“Trénuje 2,5týždňa, fyzicky sa zlepšil a na ihrisku odohral nejaké minúty. Celý zápas zatiaľ nemôže odohrať, ale môžeme ho vidieť od prvej minúty alebo v druhom polčase.”

[Helena Condis, Cadena COPE] Carlo Ancelotti ti po El Clásicu povedal, že vaša práca je náročná a musíte ísť ďalej. Majú to tréneri ťažké?
“Závisí to od výsledkov. Na úrovni nezáleží, tlak je vždy, hoci vo veľkých kluboch je väčší. Ancelotti je skúsený tréner a vie to veľmi dobre. Vie si s tým poradiť. Hovorili sme o tom, podporil ma, pretože veľmi dobre vie, že, keď sa niekedy nedarí tak, ako chcete, tlak je väčší.”

[Alejandro Segura, Radio Marca] Na výjazde ste ešte nevyhrali. Je to teraz nevyhnutné?
“V Barcelone je potrebné vždy vyhrávať, najmä po prehre. Vieme, že zajtra to musíme urobiť. Vytvárať si príležitosti a byť efektívni. Sme schopní dobre zareagovať.”

[Alfredo Martínez, Onda Cero] Vydržal by iný tréner bez tvojich skúsenosti v klube dlhšie ako ty?
“Neviem. Je výhodou, ak Barcelonu poznáte a ste jej bývalým futbalistom. Požiadavky sú však rovnaké. Potrebujete mať skúsenosti a charakter. Keď to nejde po dobrom, je ľahké odísť. Ja taký niesom, celým nepríjemnostiam.”

[Anais Marti, La Vanguardia] Povedal si, že si chceš prácu v Barcelone užívať. Ale je to tak?
“Sú veci, ktoré sa mi nepáčia, ale rád trávim čas s hráčmi, trénujem, analyzujem zápasy, pripravujem mužstvo. Rešpektujem hráčov, ale, keď musím rozhodnúť, tak to urobím. Toto sa mi páči. Naposledy sa mi hra veľmi páčila, aj keď je jasné, že výsledok nie. Po prvý raz za viac, ako rok sme zažili takúto atmosféru. O výsledku rozhodli detaily, no my sme si zaslúžili iný výsledok. Potrebujeme trochu šťastia. Ak sa mi tu jedného dňa nebude nič páčiť, tak odídem. Päť dní v týždni budem hrať golf aj to je krásny šport. Zatiaľ však chcem zostať a pracovať. Je to ťažká situácia, ale tento klub má budúcnosť.”

[Sport] Prečo Demir vypadol z tvojich plánov? Dostane Puig vzhľadom na absenciu Frenkieho a Pedriho viac šancí?
“Demir je mladý a dostával šance na začiatku sezóny. Nie je ľahké hrať na úrovní Barcelony. Yusuf sa zlepšuje a musí čakať na svoju šancu.. Riqui má veľkú konkurenciu a my vyberáme to, čo je najlepšie pre mužstvo.”

[Marc Fuste, La Sexta] Máš pocit, že tvoje dobrodružstvo s klubom sa môže čoskoro skončiť? Cítiš sa neisto?
“Už veľakrát som povedal, že sme v klube oveľa pokojneší, pretože sme sa už porozprávali. Opakujem, že všetko závisí od výsledkov. To je normálne.”

[Ferran Martínez, Mundo Deportivo] Ansu Fati odohral El Clásico doráňaný. Ako sa cíti? Môže odohrať 90 minút?
“Ansu má isté problémy, ktoré nesúvisia s jeho predchádzajúcim zranením. Nie je známe či bude môcť hrať proti Rayu. Rozhodneme zajtra.”

[Francesc Latorre, TV3] Ako hodnotíš Memphisa v posledných zápasoch? Si s ním spokojný, je ešte v adaptačnej fáze?
“Poznám ho dobre, v posledných zápasoch nebol rozhodujúci, minimálne menej ako predtým. Je však sebakritický, snažíme sa zlepšiť veci, kde mu niečo chýba.”

[Albert Nadal, Diari Ara] Keď futbalista dostane od lekárov zelenú, kto má posledné slovo? Hráč, tréner či lekár? Pýtam sa v kontexte Pedriho vystúpenia v Lisabone.
“Rozprávam sa s hráčmi, lekármi aj fyzioterapeutmi. Tréner nikdy nemôže rozhodnúť o tom či niekoho nasadí, pokiaľ to lekár neodporúča. Vždy ich počúvam, vedia viac ako ja. Ak hovoríme o finále, tak môžeme zariskovať, ale to záleží od druhu zranenia. Nakoniec rozhoduje lekár, závisí to aj od veku hráča. Veteránov môžeme počúvnuť, ale pri mladých by sme sa nemali ponáhľať.”

[David Bernabéu, Deportes Cuatro] Cítil si strach, keď na tvoje auto zaútočili pri odchode z Camp Nou? Ako to prežívala tvoja manželka? Je pravda, že na zadných sedadlách sedeli ľudia, ktorí nakrúcali materiál do dokumentárneho filmu?
“Áno, takže mám nahrávky. Pred autom bol jeden chlapík v drese Arsenalu. Dve osoby sedeli vzadu a vedľa mňa sedela moja manželka. Necítili sme však strach. V jednom okamihu som mal v pláne vystúpiť, ale zistil som, nie radšej nie [smiech]. Chápem, že ľudia sú nespokojní, ale niečo také som nečakal. Na ulici je vždy veľa ľudí, ktorí dúfajú, že s nimi budeme komunikovať, pretože to nahrávajú. Je to spoločenský problém. Radšej sa sústredíme na to, čo závisí od nás.”

Zdroj: fcbarca.com
Foto: as.com

Peter
Sledujte ma